EXIT 2021: سیلی بی دقتی در برابر همه گیری؟ / صربستان / مناطق / خانه


دختری در جشنواره EXIT می رقصد


جشنواره موسیقی EXIT ، اولین رویداد بزرگ جمعی در صربستان در بیش از یک سال همه گیر ، به تازگی به پایان رسیده است. اگرچه طبق یک پروتکل دقیق رویه ها و کنترل ها سازماندهی شده است ، اما کشور در مورد امکان برگزاری یک گردهمایی بزرگ تعجب می کند

سحرگاه دوشنبه (12 ژوئیه) ، مهمترین جشنواره موسیقی اروپا ، جشنواره EXIT در نووی ساد ، صربستان مورد توجه قرار گرفت. دروازه های قلعه پترو ورادین ، ​​محل برگزاری این مراسم به مدت 4 روز ، امسال تقریباً توسط 200،000 مشتاق از 70 کشور جهان تصویب شد. صحنه هایی مانند آن در پایتخت وووودینا ، پر از گردشگران شل در خیابان های مرکز و نقاطی که شهرها در چادرها و اردوگاه های موقت در نزدیکی ساحل شهر در دانوب قرار دارد ، یک سال و نیم است که در اروپا دیده نشده است و باعث شد افراد احساس جوانی کنند ، از ستون فقرات من سرد می شود. دلتا ویروس کرونا نیز در صربستان گزارش شده و نگران کننده است و تماس های کارشناسان بیش از هر زمان محتاط بوده و هست. این کشور هنوز از مصونیت توده ای دور است و به نظر می رسد پس از شروع بی سابقه در اروپا ، به کمپین واکسیناسیون پایبند بوده است. با این حال ، پس از یک مکث طولانی و اجباری به دلیل اپیدمی و لغو رویداد موسیقی در سال 2020 ، میل به با هم بودن بدون ترس از ترس ویروس و توصیه های احتیاط ناشی شد.

تعدادی از رسانه های بین المللی ، از بی بی سی انگلیسی تا مجله موسیقی آمریکایی بیلبورد ، این موضوع را “تاریخی” توصیف کرده بودند ، اولین جشنواره موسیقی بزرگ پس از همه گیری اروپا در زمانی که رویدادهای مشابه دیگر همچنان برقرار است ، برگزار شد. در حالت آماده به کار بیلبورد می گوید: “پس از مجموعه ای از شروع های کاذب برای جشنواره های موسیقی در سراسر اروپا ، زیرا سازمان دهندگان با تغییرات مداوم در مقررات دولتی و پروتکل های امنیتی روبرو هستند ، EXIT با یک پروتکل امنیتی امن و تأیید شده پیش می رود.” ده ها جشنواره موسیقی اروپایی لغو شده یا به سال 2022 منتقل شده است ، مانند Szigetfest در مجارستان و Tomorrowland در بلژیک تا مشهورترین آنها نامگذاری شود.

پروتکل ها

اما چگونه می توان برای چنین رویداد گسترده جمعی یک سازمان “امن” ایجاد کرد؟ در اوایل ماه مه ، بازیگران اصلی صنعت رویدادها در انجمن جمع شدند. “رویدادهای امن صربستان“، موتورهای هیولای سازمانی را راه اندازی کرده بود و پروتکل به اصطلاح (در واقع 2 ، که باید در آبشار استفاده شود) را بر اساس تحقیقات انجام شده در چندین رویداد آزمایشی جزئی در آلمان ، بریتانیا ، اسپانیا ، هلند و دیگر نتایج نشان می دهد که اگر فقط کسانی که واکسینه شده اند آنتی بادی ایجاد کرده یا تست کنسرت ها و جشنواره ها منفی باشد ، خطر گسترش عفونت حتی بدون بیماری نیز تقریباً ناچیز می شود.

این سند ، با نظر مثبت موسسه بهداشت عمومی بلگراد و اپیدمیولوژیست های اصلی کشور ، که در واحد بحران کرونا در شهرهای بلگراد و نووی ساد جمع آوری شده بود ، به دولت صربستان ارائه شد: در آن زمان ، صربستان یکی از بهترین سطح واکسیناسیون در جهان و مهمترین چراغ سبز ، کمیته بحران ، بدون تردید داده شد در پایان ماه ژوئن. فقط برای درک میل به عادی بودن حاکم ، بسته بلیط هایی که برای شب اول فروخته شده بود ، فروخته شد 6 دقیقهکه سایت رویداد را گیج می کند.

بنابراین ، این پروتکل امکان ورود EXIT را فقط برای افرادی که دارای گواهی واکسیناسیون یا گواهی وجود پادتن ها ، آزمایش PCR منفی بیش از 48 ساعت یا آزمایش آنتی ژن قبل از ورود به صربستان یا انجام رایگان هستند ، فراهم می کند. هزینه در منطقه نمایشگاه شهر ، که طبق منابع اخیر ، 14000 عدد از این تامپون ها (کمتر از 10 مثبت) را انجام می دهد. سازمان دهندگان همچنین موظف بودند تعداد کافی ایستگاه ضدعفونی برای دستها ، توالتها و میله ها ، تیمهای اورژانس بیشتر از حد معمول تهیه کنند و در صورت امکان ، پرداختهای غیر تماسی یا نمادین را مجاز کنند.

رویه هایی که ما اعمال کرده ایم بر اساس تحقیقات انجام شده در سراسر اروپا در ماه های اخیر است و ما معتقدیم که مسیری که در اینجا در نووی ساد طی کرده ایم برای کل صنعت جشنواره تبدیل خواهد شد. بسیاری از دوستان ما از صنعت و رسانه هستند که شیوه کار ما را در سازماندهی جشنواره های دیگر دنبال خواهند کرد. ” او اعلام کرده است سانجین شوکیچ ، مدیر روابط عمومی EXIT.

سازمان megaralito در درجه اول برای راه اندازی مجدد صنعت رویداد است ، که سالانه 200 میلیون یورو به صنعت گردشگری صربستان کمک می کند ، که دهها هزار نفر در آن کار می کنند و در کنار فرهنگ ، گردشگری و غذا ، نقش مهمی در چارچوب کلی اقتصادی کشور ؛ با این حال ، سازمان دهندگان بر جنبه مهم دیگر رویداد ، یعنی سلامت روانی نوجوانان تأکید کردند. بر اساس آخرین مطالعه ، بیش از 14 ماه همه گیری همه جانبه آثار خود را بر روان جوانان گذاشته است و مشکلات مربوط به افسردگی نوجوانان تا 700 درصد افزایش یافته است. بنابراین ، به گفته دوسان کوواچویچ ، بنیانگذار و مدیر EXIT ، بازگشت به سازماندهی رویدادها به میزان قابل توجهی به بازیابی سلامت روانی کودکان کمک می کند: “هیچ کلمه کافی برای توصیف جادو ، سطح انرژی ، احساسات و میل به آزادی وجود ندارد. در این چهار روز EXIT امسال فقط یک جشنواره نبود ، بلکه حرکتی از مردم بود که با وجود همه ابهامات ، لغو سفر ، آزمایش PCR و موانع دیگر آماده گردهم آمدن و خوشگذرانی به لطف قدرت موسیقی بودند.

عواقب احتمالی

از سوی دیگر ، این جوانان هستند که در حال حاضر به دلیل تعداد اندک افراد واکسینه شده بزرگترین مشکل هستند: «کمی بیش از 17 درصد از جوانان بین 18 تا 30 سال واکسینه شده اند. کارهای زیادی در پیش است و ما باید راه هایی برای ایجاد انگیزه در افراد ، به ویژه جوانان ، که بیشتر حرکت می کنند و بیشترین خطر ابتلا و انتقال ویروس را دارند ، بیابیم. ” ، میلیکا آشانین ، که سپس افزود: “ما می ترسیم که در دو یا سه هفته آینده همه این تجمعات و جشن های بزرگ احساس شود. به نظر می رسد که ما بیش از حد آرامش داشته ایم و از همه کسانی که مهمانی ها و تجمعات بزرگی ترتیب می دهند درخواست می کنم که از مهمانان مراقبت کنند ، چه واکسینه شده باشند یا خیر. من مطمئن نیستم که همه اقدامات امنیتی را دنبال می کنند. “

بلافاصله پس از آن ، داریا کیسیچ تپاوچویچ ، اپیدمیولوژیست که در حال حاضر وزیر کار و عضو واحد بحران است ، او به یاد آورد اینکه وضعیت در حال حاضر پایدار است ، اما به راحتی می تواند از کنترل خارج شود و تنها راه نجات واکسیناسیون است: «واکسن از بیماری و مرگ محافظت می کند و مسئولیت جمعی این است که نه تنها از خودمان بلکه از کسانی که عشق. اولین دوز توسط 2،772،927 نفر دریافت شد ، در حالی که 2،642،507 نفر کاملاً واکسینه شدند ، یعنی 49 of از ساکنان مسن کشور ما. اگر بخواهیم برای پاییز ، که فصل عفونت های تنفسی است ، تا حد ممکن آماده باشیم ، این درصد کافی نیست. اگر کارها به درستی و به درستی انجام شود ، ظرف چند روز روشن می شود ، زمانی که آمار نشان می دهد آیا منحنی عفونت به یک افزایش خطرناک بازگشته است یا خیر.

آیا به اشتراک در OBC Transeuropa فکر کرده اید؟ شما از کار ما حمایت کرده و مقالاتی را برای پیش نمایش و محتوای بیشتر دریافت خواهید کرد. در OBCT مشترک شوید!

تا جایی که ممکن است نظرات قبل از انتشار عمومی توسط کارکنان ما بررسی می شود. زمان مورد نیاز برای این عملیات ممکن است متفاوت باشد. به سیاست ما بروید

نظرات وبلاگ طراحی شده توسطدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *