Covid-19 گردشگری را در آبخازیا / آبخازیا / مناطق / خانه از سر می گیرد


بخشی از ساحل در گاگرا ، آبخازیا (© O'SHI / Shutterstock)

بخشی از ساحل در گاگرا ، آبخازیا (© اوشیا/ شاتر استوک)


در حالی که مقامات آبخاز برای استقبال از 1.5 میلیون گردشگر در تابستان آماده می شوند ، برخی از شهروندان از این می ترسند که هجوم بیش از حد یک سیستم زیرساختی را که از قبل با مشکل جدی روبرو است ، بیش از حد بارگیری کند.

(مقاله در تاریخ اصلی منتشر شده است رسانه OC )

آلیاس اوبیریا یک مستمری کوچک در کنار دریا دارد و تقریباً در تمام طول سال از روسیه مهمان پذیرایی می کند. به گفته وی ، بیشتر درآمد وی از طریق مشتریان عادی تأمین می شود. “مشتریان پس از اینکه برای اولین بار میهمان ما بودند ، مدام برمی گردند و دوست می شوند. در زمستان ما به دیدن آنها می رویم تا برف را ببینیم “، می گوید Ubiria a رسانه OC.

امسال اما گردشگران کم درآمد توانایی تعطیلات ساحل را ندارند. “معمولاً در این دوره ، تمام ماههای تابستان کاملاً اشغال شده است ، در حالی که ما در حال حاضر فقط برای ماه اوت رزرو می کنیم. تجارت کوچک هتل خانوادگی دیگر مانند گذشته محبوب نیست و مشتریان ما بیشتر در خانه می مانند. ”

اوضاع در مورد هتل های بزرگ کاملاً متفاوت است. در واقع ، هتل های سراسر آبخازیا نه تنها برای بهار ، بلکه همچنین برای تابستان و حتی ابتدای پاییز نیز رزرو می شوند. وی گفت: “من نمی توانم اعداد و ارقام دقیق را به شما بگویم اما اعداد نسبت به سال گذشته بسیار بیشتر است.” رسانه OC آستامور احبا ، رئیس انجمن هتلداران.

بیش از حد بارگیری شده

تیموراز هیشبا ، وزیر گردشگری آبخازیا اخیراً اعلام کرد که این کشور انتظار دارد در تابستان 2021 بیش از 1.5 میلیون گردشگر را بپذیرد ، به ویژه اینکه میلیون ها گردشگر روسی ، بسیاری از آنها به مقصد خارج از کشور سفر خواهند کرد ، مجموعه محدودتری از انتخاب ها

“مرزها بسته است ، اما روس ها عادت دارند تعطیلات تابستانی خود را در کنار دریا بگذرانند. هیشبا گفت: تفریحگاه های سوچی و کریمه به تنهایی نمی توانند با چنین هجوم گردشگران کنار بیایند ، اما آبخازیا وجود دارد و ما باید خود را فعالانه معرفی کرده و خود را به عنوان مقصد تبلیغ کنیم.

دولت در تلاش برای جذابیت بیشتر آبخازیا در آستانه فصل گردشگری ، مانع از توقف پلیس برای جلوگیری از توقف اتومبیل های دارای پلاک روسی شد تا به بازدیدکنندگان روسی “فرصت رانندگی ایمن در سراسر کشور و بازدید از مکانهای دیدنی آن” را بدهد.

ساحل سوخومی در سال 2016 - عکس جورجیو کمای

ساحل سوخومی در سال 2016 – عکس جورجیو کمای

علاوه بر این ، مقامات آبخاز امیدوارند با حضور در رسانه های روسی گردشگران را جذب کنند و به همین منظور در حال برگزاری یک بحث عمومی در مورد گردشگری در آبخازیا برای مجریان تور و روزنامه نگاران روسی هستند.

با این حال ، برخی از رهبران صنعت هتلداری خاطرنشان می کنند که اقدامات دولت می تواند ضرر داشته باشد ، نه سود. “به محض اینکه نام هتل ما در تلویزیون یا مقاله ای ظاهر شود ، ظرف چند روز یک بازرس مالیاتی یا یک مقام دولتی می آید و بررسی می کند که آیا سیستم ایمنی در برابر آتش سوزی به درستی کار می کند یا می خواهد پول پرداخت شود” ، رسانه OC صاحب یک هتل 30 اتاقه واقع در گاگرا ، که ترجیح داد ناشناس بماند.

آنا کالیاگینا ، رئیس اتحادیه گردشگری آبخازیا ، همچنین در مورد توانایی شبکه برق در حفظ حجم مورد انتظار مصرف برق ابراز تردید کرد. “امروز ، در یک دوره نسبتاً گرم ، هر سه ساعت یک بار کسوف اتفاق می افتد. چه کسی می تواند تضمین کند که روشنایی در تابستان به طور منظم کار می کند؟ “كالیاژینا به ا رسانه OC.

اکثر هتل ها دارای دیزل ژنراتور و مخازن آب با ظرفیت چندین تن هستند که به تنهایی انرژی را تأمین می کنند ، اما کالیاژینا اشاره کرد که این راه حلی برای مشکل نیست.

“مقامات به ما می گویند که گازوئیل و آب را ذخیره کنید. ما در حال ذخیره سازی هستیم ، اما دولت نیز باید کاری برای ما انجام دهد. دولت باید شرایط خوب کار را برای ما تضمین کند. رئیس اتحادیه گردشگران گفت: آنچه ما به آن علاقه داریم جذب گردشگر ، درآمدزایی و جبران خزانه با پرداخت مالیات است.

جهانگردی در طی همه گیری

با وجود بیماری همه گیر در حال انجام ، مقامات آبخاز سخت تلاش کرده اند تا گردشگران روسی در طول اقامت خود در این کشور بهترین شرایط را داشته باشند. آنها همچنین سعی کردند به شهروندان خود اطمینان دهند که تلاش در این راستا وضعیت اپیدمیولوژیکی را بدتر نمی کند.

در پاسخ به مصوبه دولت روسیه مبنی بر اینكه همه شهروندانی كه از سفرهای خارجی برمی گردند باید آزمایش PCR را در 15 آوریل انجام دهند ، سرویس مطبوعاتی محلی اعلام كرد كه این اقدام برای گردشگران روسی كه به آبخازیا می رسند اعمال نخواهد شد.

در همین حال ، تیموراز هیشبا ، وزیر گردشگری آبخازیا ، سعی کرد به شهروندان اطمینان دهد که گردشگران موج دیگری از COVID-19 را با خود نمی آورند. “به آمارها توجه کنید: بیشتر موارد در سوخومی رخ داده است ، در حالی که گاگرا ، پرجمعیت ترین و بیشتر بازدید شده توسط گردشگران ، کمترین فراوانی را دارد. این نشان می دهد که گردشگران منبع آلودگی نیستند “.

آلیاس اوبیریا با وزیر جهانگردی موافق است. در حقیقت ، خانواده وی پس از پایان آخرین فصل گردشگری به ویروس آلوده شدند ، اگرچه در تمام تابستان مهمان پذیر بود.

“گردشگران جدا باقی می مانند. آنها اتاق های خود و آشپزخانه خود را دارند. ” “تا وقتی آنها را در آغوش نگیرید و آنها را ببوسید ، خیلی ترس نخواهید داشت. علاوه بر این ، تا تابستان احتمالاً همه ما واکسینه خواهیم شد. ”

شروع واکسیناسیون در آبخازیا سه بار به تعویق افتاده است. در ابتدا قرار بود اولین دوز در ژانویه شروع شود ، سپس به فوریه و در آخر به مارس موکول شود. و این کار تا اواسط ماه مه آغاز نشد.

نظرات ، تا آنجا که ممکن است ، توسط کارکنان ما قبل از اعلام عمومی بررسی می شود. زمان مورد نیاز برای این عملیات ممکن است متفاوت باشد. به خط مشی ما بروید

نظرات وبلاگ طراحی شده توسطدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *