Covid-19 و سلامت مهاجران و پناهندگان / بالکان / مناطق / خانه


    © الکساندروس میخائیلیدیس / شاتر استوک


با تمرکز بر بیماری همه گیر ، پناهندگان و مهاجران فاقد سند از رادار ناپدید شده اند. اما وضعیت اضطراری که آنها را از دستور کار سیاسی خارج کرد ، آنها را به طور نامتناسبی تحت تأثیر قرار داد: دسترسی به مراقبت و تأخیر در مراحل پناهندگی در صورت کمبود ، اگر نه در دسترس نبود. تجزیه و تحلیل بر اساس داده های یک مطالعه WHO

(این مقاله در ابتدا توسط VoxEurop در شبکه روزنامه نگاری اطلاعات اروپا)

فرانکا گفت: “ساختاری که در آن اقامت داشتم فقط از مردان مسن استقبال می کرد ، زیرا به دلیل کووید امکان دریافت مجوز برای افراد زیر سن قانونی از وزارت وجود نداشت. همچنین به دلیل کوید ، مداخلات داوطلبان در اولین مراکز پذیرایی نیز متوقف شد.” ، یک پرستار ایتالیایی. پس از اعلام آمبولانس در مارس سال گذشته ، فوراً به کار فراخوانده شد.

در آن زمان ، فرانکا در بلژیک زندگی و کار می کرد: او مجبور شد همه چیز را ترک کند و به کشورش برگردد. در اواسط ماه اوت ، او تصمیم گرفت که در مرکز Sprar (سیستمی برای حمایت از پناهندگان و پناهجویان) در نزدیکی Trapani ، سیسیل داوطلب شود. “شرایط بهداشتی بسیار نامناسب بود. میهمانان سازه در خانه های مختلف طبقه بندی شدند و در سه یا چهار اتاق در یک اتاق خوابیدند ، تقریباً هیچ گونه محافظتی در برابر کووید نداشتند. در حقیقت ، درک ایتالیایی ها از یک بیماری عفونی دشوار است. کار می کند. “حتی درک بیشتر کودکان خارجی دشوارتر است.” فرانكا و همكاران داوطلبش با شرایط اضطراری جدی روبرو نبودند و برای هر موردی پزشك حضور داشت. برای بسیاری از مهمانان این مرکز ، او می گوید ، “بیماری ها چیز دیگری هستند: آنها فقط وقتی ظاهر می شوند ، چنین هستند ، در غیر این صورت یک بیماری واقعی محسوب نمی شوند.”

در چند ماه گذشته ، 30،000 پناهنده و مهاجر در اولین تحقیق آغاز شده شرکت کرده اند از سازمان بهداشت جهانی (WHO) برای بررسی تأثیر همه گیری بر سلامت جسمی و روانی آنها. این مطالعه که به مناسبت روز جهانی مهاجران منتشر شد ، سرانجام بخشی از جمعیت جهان را که در طول بحران از سلامتی مغفول مانده بودند ، روشن کرد.

چه اتفاقی برای مهاجران افتاد؟

چه اتفاقی برای افرادی که در طول Covid-19 وارد اروپا شدند ، بود؟ برای شروع ، تعداد آنها کاهش یافته است.

Ventimiglia مرز ایتالیا است که اغلب توسط مهاجران عبور می کند. جاکوپو کلومبا گفت: “ما در اینجا نرخ گردش مالی بالایی داریم و پس از یک وقفه کوتاه تعداد در تابستان دوباره افزایش یافت.” WeWorld Onlus . “دوازده هزار نفر در 9 ماه اول سال 2020 به مرز بازگردانده شدند. باید گفت كه قاچاقچیان انسان در اولین قفل پول بیشتری برای عبور از مرز به مردم 500 یورو برای یك سفر 40 كیلومتری درخواست كردند.” .

سپس همه گیری شرایط زندگی مهاجران را تغییر داد و افراد بیشتری را مجبور به زندگی در فضای باز کرد. کلمبا گفت: “ما در ماه آوریل دو مورد Covid-19 داشتیم. این و اورژانس اجتماعی دلیل بسته شدن تنها اردوگاه ما بودند. ما یک برنامه اضطراری کافی نداشتیم و همه گیری اوضاع را وخیم می کرد.” .

در میان دیگر مرزهای اروپا ، اوضاع حتی دشوارتر است تا جایی که در سپتامبر The Good Lobby ، وکلای طرفدار De Brauw Blackstone Westbroek و WeMove Europe شکایت کرده اند به کمیسیون اروپا برای یونان برای زیر سوال بردن نقض قوانین پناهندگی. جولیو کارینی ، فعال WeMove Europe ، گفت: “درخواست های پناهندگی از ماه مه از سر گرفته شده است. اما دافع مرزها همچنان ادامه دارد: شرایط بازداشت هنوز وحشتناک است و روندهای اروپا همچنان مختل می شود.” “به عنوان مثال ، از پناهجویان خواسته شده است که برای تسریع در روند درخواست از اسکایپ تماس بگیرند ، اما تنظیم آن در حال حاضر بسیار دشوار است.”

مشکلات مربوط به شمول اجتماعی بدتر شده است. به عنوان مثال ، در بلغارستان و فرانسه ، بسیاری از مهاجران و پناهندگان دیگر نمی توانستند کاری پیدا کنند یا سوار اتوبوس شوند. ماریانا استویانوا ، رئیس برنامه پناهندگان و مهاجران صلیب سرخ بلغارستان ، به یاد می آورد: “در حین قفل اول ، همه چیز از جمله پارک ها بسته شد.” وی گفت: “این تأثیر به ویژه برای پناهجویان بسیار شدید بود ، زیرا بازدیدكنندگان به شش اتاق پذیرش بلغارستان ممنوع بودند و قوانین بسیار سختگیرانه بود.” “البته اقدامات موثر بود زیرا در اتاقهای پذیرش هیچ كسی آلوده نبود. با این وجود حدود 70 مورد در بازداشتگاهها و چندین بستری در بیمارستان وجود داشت كه عمدتا مربوط به افرادی بود كه مستقیماً از ایستهای بازرسی مرزی به آنجا آورده شده بودند.”

خشونت پلیس علیه مهاجران یک مشکل طولانی مدت در فرانسه بوده است. پیر روکز ، هماهنگ کننده زمینه آرمان شهر 56 در كاله ، می گوید كه “حملات تروریستی بهانه است. اخیراً یك پناهگاه موقت افتتاح شده است ، اما بیشتر مردم هنوز در خارج از منزل زندگی می كنند. این امر شناسایی موارد Covid-19 را دشوار می كند – و افراد مهاجر به خصوص از ویروس. با توجه به آنچه آنها زندگی کرده و زندگی می کنند ، چگونه می توانیم آنها را درک نکنیم؟ “

به گفته الن آکروید ، یکی از دو مدیر میدانی در Help Refugees Calais ، “ماسک به طور نابرابر توزیع می شود. این یک مشکل جدی است زیرا افراد بدون ماسک نمی توانند سوار اتوبوس شوند یا وارد فروشگاه شوند. از خطرات آگاه هستند و مانند بقیه افراد در آن زمان در این همه گیری ، آنها بسیار بهداشتی هستند ، اما برخلاف اکثر مردم ، دسترسی آنها به سرویس بهداشتی بسیار محدود است – یک حق اساسی که باید توسط مقامات دولتی تضمین شود. همچنین این یک منبع منظم از بدخلقی است: افرادی هستند که پناهگاه ماهها غسل کرد! “

حداقل 50 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی WHO معتقدند که از نظر کار ، امنیت و وضعیت مالی تحت تأثیر همه گیری قرار گرفته اند. براساس این نظرسنجی ، برخی از اشکال تبعیض به ویژه در گروه های سنی جوان تر (20 تا 29 سال) احساس می شود ، جایی که حداقل 30 درصد از پاسخ دهندگان معتقدند که به دلیل سابقه خود ، با آنها بدتر رفتار می شود.

خراب شدن سلامتی

سلامت بسیاری از مهاجران و پناهندگان طی یک سال گذشته بدتر شده است. سانه ون در کووی ، متخصص زنان و زایمان هلندی در این گروه گفت: “بسیاری از آنها بیماری های مزمن یا مشکلات روانی دارند و همه آنها با هم در شرایط بد و بدون دارو زندگی می کنند … همه اینها من را بسیار نگران می کند.” SOSMoria . “با موج دوم Covid-19 ، زمستان از این نیز مشکل سازتر است. بزرگترین مشکلات مهاجران از اقدامات انجام شده برای مهار همه گیری ناشی می شود: آنها نمی توانند اردوگاه را ترک کنند ، بنابراین منزوی و ترسیده اند.”

بیشتر پناهندگان و مهاجرانی که در مطالعه WHO شرکت داشتند اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری از آلودگی انجام دادند. وقتی این کار را نکردند ، به این دلیل بود که آنها نمی توانستند – نه به این دلیل که آنها نمی خواستند.

با این حال ، شمارش موارد و مرگ و میر در میان مهاجران پیچیده است. همه داوطلبان و کارشناسان مصاحبه شده – در بلغارستان ، فرانسه ، یونان و ایتالیا – موافقند: شرایط بهداشتی اغلب چنان جدی هستند که افراد کمی به Covid-19 علاقه مند هستند و در صورت تمایل ، هیچ راهی برای آزمایش افرادی که قاره ما را منتقل می کنند وجود ندارد. در همان زمان ، مطالعات نشان می دهد که افراد آسیب پذیر بیشتر بیمار می شوند: این امر در مورد مهاجران نیز صدق می کند ، به ویژه افراد فاقد سند.

مطالعه WHO نشان می دهد که دلایل اصلی عدم مراجعه مهاجران به کمک پزشکی مالی ، ترس از اخراج ، فقدان مراقبت های بهداشتی و یا عدم برخورداری از آن است. از هر شش مهاجر فاقد سند ، یک نفر برای علائم Covid-19 نیازی به درمان پزشکی ندارد.

میشل لویو ، مدیر پلت فرم همکاری بین المللی در مورد مهاجران بدون سند گفت: “مهاجران فاقد اسناد و مدارک در دسترسی به خدمات بهداشتی مشکلات زیادی دارند.”PICUM ) “از آنجا که مراقبت های بهداشتی در سطح ملی تنظیم می شود ، کشورهای عضو اتحادیه اروپا تصمیم می گیرند که آیا آنها حق مراقبت های بهداشتی را دارند یا نه.” این به معنای 27 سیستم مختلف در اروپا است. اگرچه این قوانین به مهاجران اجازه می دهد تا به سطح معینی از کمک دسترسی داشته باشند ، اما در برخی کشورها مانند آلمان ، اداره بهداشت موظف است افراد فاقد سند را به مراجع ذی صلاح مهاجرت گزارش دهد. در سراسر اروپا ، بسیاری از افراد فاقد سند از ترس مراجعه به پزشک یا بیمارستان می ترسند. “

نامرئی ماندن برای کل افراد غیرممکن است: بلکه دولتها سعی می کنند آنها را نبینند تا زمانی که تظاهر به عدم حضور در آنها غیرممکن شود. به همین دلیل تعداد معدودی از کشورها – از جمله ایرلند ، پرتغال و ایتالیا – اقدامات ویژه ای را انجام داده اند که به مهاجران فاقد سند اجازه دسترسی ایمن به مراقبت های پزشکی را در طی یک بیماری همه گیر می دهد.

لهوی نتیجه گیری می کند: “تجربه حاصل از سال جاری نشان داده است که بیماری همه گیر آسیب پذیری های موجود در گروه های خاصی از جمعیت را تشدید کرده است ، که این امر نیاز به رسیدگی به عواملی را که باعث آسیب پذیری آنها می شود بیش از پیش ضروری می کند.” “اگر بخواهیم بهداشت عمومی به خوبی مدیریت شود ، هیچ کس نباید از این امر مستثنی شود. بهداشت عمومی حد و مرز نمی شناسد و ویروس ها بدون گذرنامه هستند.”

امسال OBCT 20 سال را جشن می گیرد. به ما در ادامه سفر کمک کنید ، و در نزدیکی جامعه خود باشید که شامل خبرنگاران ، فعالان جامعه مدنی ، محققان دانشگاه ، دانشجویان ، مسافران ، تماشاگران و همه خوانندگان ما است. مشترک شدن در OBCT!

نظرات ، تا آنجا که ممکن است ، توسط کارمندان ما قبل از علنی شدن بررسی می شود. زمان مورد نیاز برای این عملیات ممکن است متفاوت باشد. به خط مشی ما بروید

نظرات وبلاگ طراحی شده توسطدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *