CO2: انگیزه های اتحادیه اروپا شکست می خورد / اروپا / مناطق / خانه


معدن سنگ لیگنیت (© levelupart / Shutterstock)

معدن سنگ لیگنیت (© levelupart / Shutterstock)


طرح تجارت آلایندگی ، سازوکار اصلی ایجاد شده توسط اتحادیه اروپا برای دلسرد کردن CO2، به نظر نمی رسد که اثرات مطلوبی داشته باشد. گروه های بزرگ صنعتی ، اغلب با حمایت خود دولت ها ، از کمبودهای سیستم برای ادامه تولید انرژی از سوخت های فسیلی استفاده می کنند

یکی از راه هایی که در آن سعی در کاهش انتشار CO داریم2 – گاز ، که اثر گلخانه ای و گرم شدن کره زمین را بدتر می کند – انتشارات مالیات. این سیاست به اصطلاح است قیمت گذاری کربن ، این یک رویکرد بازار است که با انتشار گازهای گلخانه ای کالاهایی رفتار می کند که در سطح بین المللی قابل معامله و مالیات هستند.

طرح تجارت آلاینده های اتحادیه اروپا

در سطح اروپا ، مهمترین ابزار برای قیمت گذاری کربن استسیستم تجارت آلاینده های اتحادیه اروپا (ETS) ، سنگ بنای سیاست های اتحادیه اروپا در مورد انتقال انرژی و مبارزه با تغییرات آب و هوایی است.

EU ETS در سال 2005 افتتاح شد و اولین بازار تولید گازهای گلخانه ای است2 ایجاد شده و همچنان بزرگترین موجود است. این حدود 11000 صنعت انرژی و خطوط هوایی فعال در سراسر اتحادیه و همچنین نروژ ، ایسلند و لیختن اشتاین را شامل می شود.

EU ETS مبتنی بر سیستمی به نام “محدودیت و تجارت” است. یعنی برای هر کشور حداکثر سقف سالانه وجود دارد (کد پستی) از انتشار CO2 سهمیه مجاز و همزمان برای صنایع فعال در بازار تعیین می شود. از سال به سال صنایع با فضیلت ، یعنی. کسانی که کمتر از کمک هزینه خود را صادر کرده اند قادر به فروش خواهند بود (تجارت) سهمیه های غیرضروری برای صنایعی که در عوض بیش از حد انتظار آلوده کرده اند. همچنین برای شرکتهایی که بیش از میزان مقرون به صرفه ، بیش از حد CO مصرف می کنند ، مجازاتهایی وجود دارد2 صادر شده.

در حالت ایده آل ، ETS اتحادیه اروپا باید از کربن زدایی طرفداری کند ، زیرا هر سال آستانه انتشار کاهش می یابد در حالی که هزینه های انتشار بیش از حد افزایش می یابد. به این ترتیب ، تولید برق با روش هایی که تأثیر زیادی بر محیط زیست دارند ، مانند استفاده از منابع انرژی فسیلی ، از نظر اقتصادی به طور فزاینده ای نامطلوب می شود.

با این حال ، تا امروز اتحادیه اروپا وجود دارد به نظر نمی رسد که اثرات مطلوب داشته باشد : تأثیر بر تولید گازهای گلخانه ای از بخش انرژی حداقل بود. طبق مطالعه اخیر توسطموسسه تفکر اقتصادی جدید ، که از تصویری گسترده تر پیروی می کند ، کاهش م ofثر انتشار گازهای گلخانه ای تولید شده توسط سیاست های قیمت گذاری کربن به یک مقدار از 1 تا 2.5 درصد از کل محدود می شود.

این نتایج ضعیف کاملاً تعجب آور نیستند. انتقادهایی در طول سالها و در سال 2007 وجود داشته است از نظر سیاسی به اختصار EU ETS را به عنوان بازاری تعریف کرد که در آن “خرید و فروش حق آلودگی بازاری که برای ادامه بهره برداری نیز می شود تقلب چند میلیارد دلاری با بهره گیری از کاستی های این مکانیسم که علل آن بومی است با مشکلات و کندی زیادی روبرو هستیم .

تناقضات پروژه های کربن زدایی

دومین اروپای شرکتی ، شرکت های بزرگ چند ملیتی استفاده از بازار EU ETS را بیشتر به عنوان فرصتی برای دریافت یارانه و افزایش سود آغاز کرده اند تا رسیدن به انتقال انرژی و اقدام علیه تغییرات آب و هوایی. همچنین برای این کار آنها با لابی تنگ برای حفظ نقایص سیستم.

در میان بسیاری از نقاط ضعف EU ETS که به نفع شرکت هاست ، یکی از مهمترین موارد این است چاپ کربنی، که جایزه را برای صرف اعتبارات در بازار CO2 به شکل پروژه های کربن زدایی اجرا شده در مکان های غیر از مکان هایی که یک شرکت از طریق فعالیت های عادی خود ، انتشار می دهد. عملیات کاملاً ساده است: اگر صنعتی پروژه ای را اجرا می کند که میزان انتشار CO آن را کاهش می دهد2، انتظار می رود كاهش مورد انتظار از انتشار واقعی انتشار یافته توسط این تولیدكنندگان بزرگ كاسته شود.

با این حال ، برخی از این پروژه های کربن زدایی دارای تیرگی شدیدی هستند که گزارش شده است ده سال پیش . تحقیقات اخیر روزنامه دانمارکی سیاستمدار نشان داد که چگونه برخی از این ابتکارات ساختگی است و می تواند به عنوان کلاهبرداری واقعی در آب و هوا شناخته شود. با این وجود ، در موارد دیگر ، پروژه ها ، گرچه مطابق با تعهدات انجام شده اجرا می شوند ، اما اغلب از واقعیت مناطقی که در آن اجرا می شوند جدا می شوند و منجر به حداقل تأثیر واقعی می شوند.

پروژه های Decarbonisation در خارج از اروپا همچنین می توانند فرصت های سود مشکوکی را به شرکت های چند ملیتی ارائه دهند. نمونه ای از انی: پروژه جنگل کاری او در آفریقا شامل کاشت درخت برای اهداف صنعتی است و به عنوان مثال توصیف می شود زمین خواری . انتقادات مشابهی به هلندی ها وارد شد پوسته .

نقش کشورها

همراه با گروه های صنعتی ، کشورهای عضو نیز نقشی اساسی در موفقیت محدود سیاست های از بین بردن کربن در اروپا دارند.

در حقیقت ، کشورهای عضو به شرکت های فعال در بخش انرژی یارانه قابل توجهی اعطا می کنند. با توجه به اطلاعات جمع آوری شده توسط اروپا را کاوش کنید ، سالانه نزدیک به 140 میلیارد منبع عمومی برای تأمین منابع مالی انرژی فسیلی در اروپا هزینه می شود. این یارانه ها برای مشاغل می تواند اشکال مختلفی داشته باشد: معافیت یا کاهش مالیات ، یارانه مستقیم برای تولید یا استفاده از سوخت های فسیلی ، یا تخصیص رایگان کمک هزینه انتشار که شرکت ها می توانند در بازار EU ETS هزینه کنند.

علاوه بر ادامه حمایت از سوخت های فسیلی ، بسیاری از کشورهای عضو تمایلی به اجرای تغییرات EU ETS ندارند که توسط کمیسیون و پارلمان اروپا در مارس 2018 ارائه شده است. با جدید بخشنامه اقدامات منجر به افزایش قیمت انتشار شامل می شود. ایجاد دستگاه برای جلوگیری از نشت کربن ، یا انتقال انتشارات به کشورهای سختگیرانه تر ؛ دو مکانیزم برای حمایت از سرمایه گذاری های انتقال انرژی ایجاد شده است – صندوق نوآوری و صندوق نوسازی. کاهش تدریجی سقف انتشار سالانه نیز تسریع شده است.

با این حال ، تاکنون 19 کشور عضو در حال رسیدگی به تخلف است برای عدم استفاده از بخشنامه عدم تمایل دولت ها سد قانونی است که طرح های کمیسیون اروپا اغلب در برابر آن قرار می گیرند. با بررسی داده های منتشر شده توسط Openpolis در مورد روند تخلف در اتحادیه اروپا ، به نظر می رسد که اکثریت نسبی پرونده های تخلف که توسط کمیسیون علیه کشورهای عضو آغاز شده مربوط به بخش محیط زیست است ، تا 25.7٪ از کل مراحل .

نقش نظارتی کمیسیون اروپا برای دستیابی به اهداف کاهش انتشار بسیار حیاتی است. با این حال ، همانطور که او به یاد آورد فرانس تیمرمانس ، کمیسر سیاست اقلیم ، بروکسل “ما ارتش نداریم که به کشورهای عضو بفرستیم. قدرت استدلال های ما باید کشورهای عضو را متقاعد کند. ”

امسال OBCT 20 سال را جشن می گیرد. به ما در ادامه سفر کمک کنید ، و در نزدیکی جامعه خود باشید که شامل خبرنگاران ، فعالان جامعه مدنی ، محققان دانشگاه ، دانشجویان ، مسافران ، تماشاگران و همه خوانندگان ما است. مشترک شدن در OBCT!

نظرات ، تا آنجا که ممکن است ، توسط کارمندان ما قبل از اعلام عمومی بررسی می شود. زمان مورد نیاز برای این عملیات ممکن است متفاوت باشد. به خط مشی ما بروید

نظرات وبلاگ طراحی شده توسطدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *