“Bunga bunga” در وسط صربستان / صربستان / مناطق / خانه


© رومان سامبورسکی / شاتر استوک

© رومان سامبورسکی / شاتر استوک


رسوایی مهمانی های جنسی با افراد خردسال در صربستان در حال شعله ور شدن است. در مرکز داستان دراگان مارکوویچ پالما ، رهبر حزب صربستان متحد (JS) ، عضو پارلمان صربستان و پدر ارشد شهر جاگودینا در مرکز صربستان قرار دارد.

دراگان مارکوویچ پالما ، رهبر حزب صربستان متحد (JS) ، عضو پارلمان صربستان و پدر شهر جاگودینا در مرکز صربستان ، خود را در مرکز رسوایی متهم به سازماندهی مهمانی های جنسی برای سالها قرار می دهد ، دختران زیر سن قانونی را مجبور به با شرکای تجاری و متحدان سیاسی خود روسپی می کنند.

چند هفته پیش ، مارینیکا تپیچ ، نایب رئیس یکی از احزاب اصلی مخالف ، حزب آزادی و عدالت (SSP) ، او اعلام کرده است اینکه هر خانمی در جاگودینا که آرزو دارد در بخش دولتی کار کند یک “تلفن ارتباطی” دریافت می کند و نحوه “برقراری ارتباط” به این بستگی دارد که آیا شغل پیدا می کند یا نه.

چند روز بعد ، تپیچ شهادت مردی را منتشر كرد كه می گفت او در هتلی كه پالما مهمانی های خود را در آن برگزار می كرد ، كار می كرد و برخی از سیاستمداران برجسته مانند ایویكا داچیچ ، رهبر حزب سوسیالیست صربستان (SPS) و ائتلاف شریک JS پالما در دولت فعلی.

دراگان مارکوویچ پالما - CC BY-SA 2.0

دراگان مارکوویچ پالما – CC BY-SA 2.0

سندرم یاگودینا

“شناخته شده بود که پس از این مهمانی ها دختران به دنبال پالما می روند یا با مهمانان خود می روند. دختران کوچک معمولاً ابتدا نوشیدنی می نوشند […] و جشن تا سپیده دم ادامه داشت ” او گفت شاهد در مقابل دوربین ، توضیح می دهد که مهمانداران نیز در مهمانی ها شرکت می کردند ، همه ساختگی در شرکت های دولتی در یاگودینا کار می کردند ، که مدیریت دختران را که در بلگراد نیز استخدام شده بودند ، انجام می داد. شاهد پرونده یكی از دوستانش را نقل كرد كه مجبور شد به عنوان مهماندار هواپیما كار كند و دختران را به روسپیگری تحریك كند. او یک بار دختری را به اتاق پالما آورده بود و برهنه منتظر او بود.

تاکنون ، مارینیکا تپیچ هفت شهادت برای تحریک تن فروشی زنان و دختران خردسال در جاگودینا جمع آوری کرده است. تپیچ نمی خواهد هویت شاهدان را فاش کند ، حتی برای دادستان کرالوئو ، که در همین حال تحقیق در این زمینه را آغاز کرده و از مقامات قضایی خواسته است شاهدان را تحت ترس از قصاص دراگان مارکوویچ قرار دهند.

بلافاصله پس از انتشار شهادت فوق الذکر ، مارکوویچ به طور علنی هویت شاهد را فاش کرد و وی را به دروغ گفتن به دلایل سیاسی به عنوان عضوی از یک حزب مخالف متهم کرد.

مارکوویچ همچنین اعلام کرد که زنان از جاگودینا شکایتی را علیه مارینیکا تپیچ مطرح می کنند و ادعا می کنند برخی از زنان برای یافتن کار مجبور به “معاشرت” شده اند و روز بعد 393 شکایت از مارینیکا تپیچ. بر اساس گزارش رسانه ها ، این شکایات توسط برخی از زنان شاغل در اداره دولتی در جاگودینا انجام شده است که آنها تپیچ را به توهین به آنها و “ایجاد وحشت و هرج و مرج” متهم کرده اند.

در روزهای اخیر نظرات بسیاری در مورد فضای سکوت و ترس حاکم در جاگودینا ، در مورد چگونگی برگزاری شب ها در پالما برای سالها شنیده ایم ، اما هیچ کس از جاگودینا جرات نمی کند بدون استفاده از نامش در مورد آن علنی صحبت کند. کمتر در مورد باج خواهی و اجبار زنان به فحشا صحبت می شود و تاریخ به طور فزاینده ای درگیر یک درگیری سیاسی است ، درگیری بین احزاب حاکم ، اما همچنین بین اکثریت و مخالفان ، که می خواهد دولت استعفا دهد. رسوایی جنسی در یاگودینا.

در باغ وحش جاگودینا

مهمانی های وحشی برگزار شده توسط پالما به هیچ وجه مخفی نیست. پنج سال پیش ، آنا برنابیچ ، نخست وزیر فعلی صربستان ، وزیر وقت دولت عمومی ، او گفت که مارکوویچ او را به مهمانی هایش دعوت کرده بود. برنابیچ توضیح داد: “در این مهمانی های bunga bunga ما سرگرم می شویم ، آواز می خوانیم ، شما می توانید زن و مرد را ببوسید ، حتی زنان می توانند بوسه بزنند ، اما مردان نمی توانند. به دنبال رسوایی مهمانی ، یاگودینا برنابیچ گفت که او فقط یک بار به مهمانی در پالما دعوت شده است و افزود که این ماجرا نباید به یک موضوع سیاسی تبدیل شود.

سفیر سابق صربستان در رم ساندا راسکوویچ ایویچ گفت که او در سال 2011 در سازماندهی بازدید هیئت کارآفرینان ایتالیایی از صربستان شرکت کرد. در طول اقامت در صربستان ، کارآفرینان ایتالیایی نیز در شرکت Ivica Dacic به Jagodina رفتند. ساندا راسکوویچ ایویچ از شهادت یکی از اعضای هیئت ایتالیایی ، پروفسور روبرتو وراالدی ، در جریان وقایع ، کنسول افتخاری صربستان در ایتالیا گزارش داد. پالما یک “دختر برهنه” را به اتاق وراالدی فرستاده بود و هنگامی که دومی “پیشنهاد” را رد کرد ، پالما او را به همجنسگرایی متهم کرد.

خصوصاً جالب است شاهد توسط میکا جووانوویچ ، رهبر سابق SPS ، که مهمانی را که در آن برگزار شده بود ، توصیف کرد کافه به جاگودینا ، سوگند یاد کرد که “در زندگی خودش” حقیقت را گفته است. به گفته جووانوویچ ، بعضی از دختران جوان در برهه ای به مهمانی می رسند و پالما برای هر یک از مهمانان خود یکی انتخاب کرده است. “او در طبقه اول چند اتاق دارد.” کافه جووانوویچ گفت که در باغ وحش جاگودینا واقع شده است و بسیاری از “زوج ها” به این اتاق ها رفته اند. ” چند روز بعد ، جووانوویچ به همراه پالما میهمان برنامه ای بود كه از تلویزیون صورتی حامی دولت پخش شد و طی آن هرچه را كه قبلاً گفته بود ، انكار كرد و گفت آماده دفاع برای دفاع از پالما است.

توت فرنگی ، مالکیت Palma

دراگان مارکوویچ پالما هفده سال استاد بی چون و چرای جاگودینا بوده است. وی به عنوان یک فئودال بر این شهر حکومت می کرد. ساکنان یاگودینا و روستاهای اطراف خادم او هستند. پالما به آنها شغل می دهد ، از فرزندانشان مراقبت می کند ، پل می سازد ، سفرهایی را برای کارمندان دولت ، سفرهایی برای دانشجویان و مرخصی های بازنشستگان را ترتیب می دهد. پالما می تواند به خاطر ساخت باغ وحش ، پارک آبی و موزه موم در جاگودینا افتخار کند. او یک هوموفوب صریح است ، برای “ارزشهای خانوادگی” – همانطور که خودش می گوید – می جنگد و خود را به عنوان یک میزبان صربستانی واقعی توصیف می کند.

دراگان مارکوویچ مالک Palma است ، شرکتی که در بخش تجارت و حمل و نقل فعالیت می کند و در حمل و نقل ذغال سنگ دارای انحصار واقعی است. وی همچنین مالک ایستگاه تلویزیونی پالما پلاس و باشگاه کیک بوکسینگ Palmini tigrovi است. [Tigri di Palma].

در سال 1993 ، وی وارد صحنه سیاسی صربستان شد و با فرمانده رسوائی شبه نظامی Zeljko Rajnatovic Arkan ، حزب اتحاد صربستان را بنیان نهاد ، که بعداً نام خود را به صربستان متحد تغییر داد.

پالما از سال 2004 به بعد از همه دولتهای پی در پی صربستان حمایت کرده است و همراه با SPS ایویکا داچیچ ، بخشی از ائتلاف حاکم فعلی به رهبری حزب پیشرو صربستان (SNS) رئیس جمهور ووچیچ نیز هست. به دلیل همجواری با قدرت ، پالما از نظر تجاری ، و همچنین نفوذ سیاسی خود ، که از جاگودینا تا بلگراد گسترش می یابد ، از مزایای زیادی برخوردار است. در گزارشی که در سال 2014 توسط آژانس رقابت منتشر شد ، پالما به عنوان یکی از “برندگان سود” معرفی شد. او ثروت خود را با خرید زغال سنگ به قیمت ارزان و سپس فروش آن با قیمت هایی تا سه برابر بیشتر به دست آورد. پالما در حال حاضر عضو پارلمان صربستان و رئیس شورای شهر یاگودینا است. بسیاری می گویند که او صاحب یاگودینا و شهروندانش است.

تا اینکه زنان شروع به صحبت می کنند

نتیجه گیری این رسوایی تا حدودی به رئیس جمهور ووچیچ بستگی دارد ، وی باید تصمیم بگیرد که متحد وفادار خود پالما را یک قدم دورتر بگذارد ، در نتیجه به ایویکا داچیچ آسیب می رساند.

در کشوری مانند صربستان ، جایی که نهادهای مستقل ، از جمله دادگستری ، عملاً وجود ندارند ، اراده سیاسی می تواند روند تحقیقات علیه افراد قدرتمند را تعیین کند.

تصمیمات سیاسی همچنین بر کار رسانه های حامی دولت تأثیر می گذارد ، که این رسوایی را به صحنه ای سیاسی تبدیل می کنند که شهروندان خوشحال می شوند حدس بزنند کدام یک از سیاستمداران و افراد جامعه در مهمانی های پالما شرکت کرده اند.

از سوی دیگر ، افکار عمومی صربستان به طور فزاینده ای در مورد خشونت علیه زنان محتاط هستند. بعد از پرونده ماریا لوکیچ ، که شهردار سابق بروس ، میلوتین یلیشیچ یوتکا را به جرم آزار جنسی محکوم کرد ، حمایت عمومی از زنانی را که به طور علنی آزارگرهای خود را گزارش می دهند ، افزایش داده است. چند روز پیش میلوتین یلیشیچ یوتکا پس از گذراندن سه ماه حبس از زندان آزاد شد.

اینکه آیا پالما و سایر مزاحمین ، که بطور فزاینده درباره آنها صحبت می شود ، البته ناشناس ، محاکمه و محکوم می شوند ، به تصمیم زنان بستگی دارد یا نه. اما قبل از صحبت کردن ، زنان باید توسط جامعه و دولت محافظت شوند. و اینجا دایره بسته می شود.

آیا به عضویت در OBC Transeuropa فکر کرده اید؟ شما از کار ما پشتیبانی خواهید کرد و مقالات پیش نمایش و محتوای بیشتری دریافت خواهید کرد. مشترک شدن در OBCT!

نظرات ، تا آنجا که ممکن است ، توسط کارکنان ما قبل از اعلام عمومی بررسی می شود. زمان مورد نیاز برای این عملیات ممکن است متفاوت باشد. به خط مشی ما بروید

نظرات وبلاگ طراحی شده توسطدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *