گرجستان: زنان جنگل / گرجستان / مناطق / خانه


در گرجستان ، زنان برای حفاظت از جنگل ضروری هستند.  پرتره Medea Mgaloblishvili - عکس Salome Kinklade

در گرجستان ، زنان برای حفاظت از جنگل ضروری هستند. پرتره Medea Mgaloblishvili – عکس توسط Salome Kinklade


برای نسل ها ، زنان در گرجستان پیوند نزدیک دانش و احترام به جنگل را ایجاد کرده اند. اخیراً ، برخی مدافعان واقعی شده اند

(نوشته اصلی توسط رسانه OC )

مارینا سودزاشویلی 67 ساله است. او اولین گرجی بود که به خاطر حرفه اش به عنوان جنگلدار افتخار دریافت کرد. او یکی از هفت زنی است که در حال حاضر این حرفه را در کشور دنبال می کند.

در گرجستان ، جنگلداران متخصص در مدیریت ، حفاظت و بهره برداری از جنگل هستند. آنها نه تنها از حیات وحش محافظت می کنند ، بلکه از کل اکوسیستم نیز مراقبت می کنند. آنها جوانه می کارند و سلامت گیاهان مسن را تضمین می کنند ، همچنین فعالیت های کشاورزی و جنگلداری محلی را زیر نظر دارند تا اطمینان حاصل شود که هیچ چیز تعادل را بر هم نمی زند.

جنگلبانان به دلیل نقش مهم و متنوع خود بیشتر به عنوان “مدیر جنگل” شناخته می شوند.

مارینا سویاشویلی در انتخاب شغل خود از مادر گیاه شناسی خود الهام گرفته بود ، که اغلب او را در پیاده روی در جنگل همراهی می کرد. مارینا به OC Media گفت که طبیعی است که زنان به عنوان جنگلبان کار کنند. برای بسیاری از زنان در مناطق روستایی ، جنگل در واقع یک شیوه واقعی زندگی است.

برای کمک به تأمین غذا و افزایش درآمد خانواده ، زنانی که در مناطق روستایی زندگی می کنند اغلب با فرزندان یا خواهر و برادرهای کوچک خود به جنگل می روند تا قارچ ، انواع توت ها ، آجیل و گیاهان وحشی را بچینند.

اگرچه این فعالیت ، به ویژه در داستانهای عامیانه گرجی ، عاشقانه است ، اما حرفه ای دشوار و فشرده است و نیاز به دانش وسیع از اکوسیستم های محلی دارد. همچنین در مشاغل رسمی تر مربوط به جنگل مانند جنگل کاری و چوب زنی درآمد قابل توجهی کمتر از مردان برای زنان فراهم می کند.

از اوایل بهار تا اواخر پاییز در روستاهای Samegrelo و Kvemo Kartli ، مردم تمایل دارند به صورت فصلی در جنگل هایی زندگی کنند که محل اسکان موقت آنهاست. بعضی اوقات آنها همچنین به “جنگلبانان” غیررسمی در منطقه تبدیل می شوند.

“کار بدون تخریب”

لیلا ملاشانیدزه در بولنیسی زندگی می کند. وی پس از فارغ التحصیلی از دانشکده کشاورزی ، تقریباً بیست سال با خواهر دوقلوی خود گیاهان جمع آوری کرد و داروها را آماده کرد.

پس از مرگ خواهرش ، لیلا با کمک زنان اطرافش تجارت شخصی خود را اداره کرد.

به گفته لیلا ، استفاده پایدار از منابع جنگلی با وجود این واقعیت که جنگل های گرجستان سرشار از این گیاهان دارویی است ، یک چالش است.

برای دیگران ، از جمله مدیا مگالوبلیشویلی ، کار در جنگل فقط فصلی است. در ماههای سردتر ، مگالوبلیشویلی در جواری ، در منطقه شمال غربی سامگرلو-زمو سوانتی زندگی می کند. با این حال ، به محض اینکه فصل تغییر کرد و میوه شروع به بلوغ کرد ، او خانه و خانواده اش را ترک کرد و به کلبه چوبی کوچکی واقع در صندوق جنگل ایالت رفت و چند ماه برای چیدن میوه در آنجا ماند.

فروش میوه و سایر محصولات جنگلی برای مدئه مگالوبلیشویلی یک منبع کاملاً اساسی درآمد برای خانواده و همچنین سایر خانواده هایی است که می شناسد.

بنابراین ، مدیا معتقد است ، استفاده از جنگل پایدار مهم است.

“شما باید کار خود را بدون ایجاد آسیب انجام دهید. هنگام برداشت بلوبری ، باید محترمانه عمل کنید ، مراقب باشید و گیاه را نشکنید ، زیرا وقتی سال آینده برگردید ، خواهید دید که دیگر رشد نمی کند. “

مارینا سویاشویلی ، جنگلبانان

“شما همیشه باید ابزار حمل کنید ، اما همیشه جاهای دیدنی در جنگل وجود دارد و اگر می دانید چگونه آنها را تفسیر کنید ، آنها شما را در این مسیر راهنمایی می کنند. من به عنوان جنگلبان اغلب در چادرها می خوابیدم. طلوع و نیمه شب را در جنگل دیدم. هرچه زمان بیشتری را در آنجا بگذرانید ، بیشتر می توانید ریتم طبیعت را احساس کنید و تصمیمات شما به عنوان محیط بان قابل اطمینان تر می شود. ” عکس: Salome Kinkladze / OC Media

جنگل های سامگرلو  عکس: Salome Kinkladze / OC Media

جنگل های سامگرلو عکس: Salome Kinkladze / OC Media

پرتره لامزیرا کیکالیا ، جنگلبان

لامزیرا کیکالیا ، جنگلبان ساکن در سامگرلو: “من چند شب را در جنگل گذراندم و این یک تجربه ارزشمند بود. وقتی شب فرا می رسد ، می توانید پرندگان ، حیوانات را بشنوید ، و سپس یک سکوت ناگهانی ، و به دنبال آن طلوع می کند. عکس: Salome Kinkladze / OC Media

مارین رحویاشویلی ، جنگلبان در بولنیسی

به گفته مارین رحویاشویلی ، جنگلبان در بولنیسی که از سال 1977 در این منطقه کار کرده است ، زنان نقش اصلی را در جنگل ایفا می کنند ، اگرچه سهم آنها هنوز دست کم گرفته نشده است. مارین به یاد می آورد که یکی از شش دانشجوی ثبت نام شده در دانشکده جنگلداری بود که بعداً به عنوان جنگلبان استخدام شدند. عکس: Salome Kinkladze / OC Media

لیلا مالاشانیدزه ، پرتره

“قبل از آماده شدن گیاه ، من آن را بارها و بارها پردازش می کنم. ابتدا گیاهان باید جمع آوری شوند ، سپس برخی از آنها باید شسته ، خشک و بریده شوند. بعداً آنها را به روش های مختلف ترکیب می کنند. دامنه هرچه متنوع تر باشد ، از تأثیر بیشتری برخوردار است. ” عکس: Salome Kinkladze / OC Media

محصولات ساخته شده از گیاهان دارویی.  عکس: Salome Kinkladze / OC Media

محصولات ساخته شده از گیاهان دارویی. عکس: Salome Kinkladze / OC Media

کلبه Medea.  عکس: Salome Kinkladze / OC Media

کلبه مدیا. عکس: Salome Kinkladze / OC Media

گیاهان و گلهای جنگل.  عکس: Salome Kinkladze / OC Media

گیاهان و گلهای جنگل. عکس: Salome Kinkladze / OC Media

پرتره مدیا مگالوبلیشویلی

مدیا مگالوبلیشویلی: “من صبح زود برای چیدن میوه بیدار می شوم ، حتی قبل از طلوع خورشید از کوه آنجا. برداشت آنقدرها هم که به نظر می رسد ساده نیست ، مخصوصاً در مورد بلوبری ، که بیشتر در شیب های تند یافت می شود. من اغلب به خاطر خارهای گیاهانی که در اطراف آن رشد می کنند دست هایم را آزار می دهم. عکس: Salome Kinkladze / OC Media

آیا به عضویت در OBC Transeuropa فکر کرده اید؟ شما از کار ما پشتیبانی خواهید کرد و مقالات پیش نمایش و محتوای بیشتری دریافت خواهید کرد. در OBCT مشترک شوید!

تا جایی که ممکن است نظرات قبل از انتشار عمومی توسط کارکنان ما بررسی می شود. زمان مورد نیاز برای این عملیات ممکن است متفاوت باشد. به سیاست ما بروید

نظرات وبلاگ طراحی شده توسطدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *