کرواسی ، برنامه واکسیناسیون به تأخیر افتاد / کرواسی / مناطق / خانه


ویال های واکسن Covid19 ، روی پرچم کرواسی (© Orpheus FX / Shiìutterstock)

© Orpheus FX / Shiìutterstock


از آنجا که زاگرب از تاخیر در برنامه واکسیناسیون covid 19 ناشی از تأخیر در تأمین تجهیزات شرکت های تولیدی شکایت دارد ، بخش گردشگری در حال فكر كردن در مورد اینكه فصل آینده چه كند

با نزدیک شدن کرواسی به آستانه نمادین 5،000 مورد تلفات COVID-19 از زمان شروع شیوع بیماری همه گیر ، طرح ملی واکسن به دلیل تأخیر در زایمان با تأخیرهایی روبرو شده است. زاگرب ، که در اواخر ماه نوامبر به سرعت تصمیم گرفت بارها و رستوران ها را ببندد تا تعدادی از عفونت هایی را که کنترل خارج از کنترل آنها بود کنترل کند (در آن زمان مردم با سرعت بیش از 4000 عفونت و بیش از 50 مرگ در روز سفر می کردند) ، اکنون در زاگرب. آمادگی برای واکسیناسیون هرچه بیشتر افراد برای راه اندازی مجدد اقتصاد و از دست دادن فصل گردشگری بعدی.

دو میلیون واکسن تا تابستان

هدف ملی – اعلام شده توسط دولت کرواسی – رسیدن به پایان بهار با 2 میلیون شهروند واکسینه شده است. این نیاز به 4 میلیون دوز دارد که نیاز به تقویت کننده بعد از اولین واکسن دارد. اما ما کجا هستیم در مقاله ای از 16 ژانویه روزنامه тарн جی لیست کنید اطلاع می دهد که “تاکنون 40،000 نفر در کرواسی واکسینه شده اند ، از جمله کادر پزشکی و کارمندان و مهمان خانه های بازنشستگی. از هفته آینده افراد بالای 65 سال نیز واکسیناسیون بیماران مزمن را در بیمارستانهای ریجکا و زاگرب آغاز می کنند”.

بنابراین ، کرواسی در حال حاضر در اصطلاح “فاز دو” فرآیند واکسیناسیون قرار دارد ، یعنی. موردی که افراد بالای 65 سال را مبتلا می کند و توسط پزشکان خانواده اداره می شود. از طرف دیگر ، مرحله سوم شامل همه افرادی می شود که به واکسن زیر 65 سال علاقه مند هستند. به گفته این روزنامه که با موسسات بهداشت عمومی منطقه ای مختلفی تماس گرفته است ، بین 30 تا 50 درصد از شهروندان کرواسی قبلاً ابراز علاقه کرده اند که واکسینه شوند و پزشکان خانواده همچنان درخواست های جدید دریافت می کنند. با این حال ، وضعیت به طور مداوم در حال تکامل است و به نظر می رسد تاخیرهای چند روز اخیر این طرح را گیج کرده است.

در 22 ژانویه ، مدیر موسسه بهداشت عمومی کرواسی (HZJZ) ، کرونوسلاو کاپاک ، او اعلام کرده است از سرعت واکسن راضی نباشید و مجبور شوید برنامه توزیع را تغییر دهید. کاپاک گفت: “ما قادر خواهیم بود هرکسی را که قبلاً دوز اول دریافت کرده است واکسینه کنیم ، اما در حال حاضر باید واکسیناسیون افراد جدید را متوقف کنیم.” این تقصیر از شرکتهای واکسن ساز است ، زیرا شرکتها برای مقابله با مسائل مشکل دارند. به عنوان مثال Pfizer طی چند ماه آینده 30 درصد از حمل و نقل به کرواسی را کاهش داد ، در حالی که Moderna می گوید به قول های خود عمل خواهد کرد اما یک هفته عقب است. در کل ، کرواسی بیش از 6 میلیون دوز رزرو کرده است ، از جمله 2.7 میلیون از AstraZeneca-Oxford و 1.9 میلیون از Pfizer-BioNTech.

کدام فصل گردشگری در سال 2021؟

در حالی که وضعیت اپیدمیولوژیک تحت کنترل است ، با حدود 600 عفونت در روز (یعنی در اواسط ماه اکتبر) ، بخش غذا از مدیر اجرایی درخواست می کند اقدامات را کاهش دهد ، که برای تقریباً دو ماه نیاز به تعطیلی کامل بارها و رستوران ها در سراسر قلمرو کشور (اما با برخی تفاوت ها: برای مثال ، رستوران ها ممکن است غذاهای آماده را بفروشند ، در حالی که این امر در بارهایی که خدمات آشپزخانه ارائه نمی دهند ممنوع است). هفته گذشته ، پیش نویس برنامه دولت برای از سرگیری این فعالیت ها به مطبوعات راه یافت ، و انتقاد مقامات این صنعت را در مورد “تصمیمات بی پروا” برانگیخت.

طبق اطلاعات ارائه شده توسط انجمن رستوران ها و مندرج در پروژه دولت ، رستوران ها باید در اوایل ماه مارس افتتاح شوند ، در حالی که بارها باید چند هفته دیگر صبر کنند و فقط در خارج از میزها می توانند سرویس دهند. سناریوی “غیرقابل قبول” برای نمایندگان صنایع که خواهان برخورد برابر با همه گروه ها هستند و فقدان گفتگوی سازنده منجر به راه حل های سازش را محکوم می کنند. با این حال ، تاکنون دولت تأیید یا رد رسمی این نقشه راه را دریافت نکرده است.

تحریک پذیری و شکایات صنعت هتلداری به این دلیل است که پس از فتح سال 2020 ترکیبی از ترس و انتظارات برای تابستان 2021 وجود دارد. امسال چه نوع گردشگری را تجربه خواهیم کرد و چگونه می توانیم برای کرواسی آماده شویم تا برای از دست دادن تجارت ، که به طور کلی یک سوم تولید ناخالص داخلی ملی را نشان می دهد؟ ناشناخته های زیادی در این منطقه وجود دارد ، اما همه آنها حول تعادل بین آزادی تجارت و امنیت بهداشت می چرخند. از طرف خود ، انجمن های صنفی پیشرفت کرده اند چهار درخواست که شامل معادل سازی بارها و رستوران ها (به منظور اجازه فروش قهوه برای برداشت) ، آشکارا معرفی غرامت در 3٪ گردش مالی برای سال 2019 و انواع دیگر یارانه ها.

با این حال ، با توجه به تابستان ، در مورد شیوع واکسن در بین افراد شاغل در بخش گردشگری بحث شده است. وزارت جهانگردی در واقع از انستیتوی بهداشت عمومی کرواسی خواسته است که این افراد را در اولویت لیست افرادی که باید واکسینه شوند ، قرار دهد. “ما باید اطمینان حاصل کنیم که هر کسی که می خواهد در بخش گردشگری واکسینه شود ، واکسن دریافت می کند ،” وزیر گردشگری نیکولینا برناک گفت ، افزود که “کرواسی ثابت کرده است که یک مکان امن است. سال گذشته ما ایمنی را در اولویت قرار دادیم و امسال نیز این کار را خواهیم کرد.” برای فصل گردشگری 2021 ، زاگرب قصد دارد بر مفهوم “مقصد امن” تمرکز کند و قبلاً شعار خود را برای تابستان انتخاب کرده است: “در کرواسی ایمن باشید” یا “در کرواسی ایمن باشید”.

قطعاً وزیر ادامه داد ، کرواسی با ایده “گذرنامه های COVID” مورد نیاز برای سفر مخالف است. برعکس ، ورود به کشور باید تسهیل شود.

امسال OBCT 20 سال را جشن می گیرد. به ما در ادامه سفر کمک کنید ، و در نزدیکی جامعه خود باشید که شامل خبرنگاران ، فعالان جامعه مدنی ، محققان دانشگاه ، دانشجویان ، مسافران ، تماشاگران و همه خوانندگان ما است. مشترک شدن در OBCT!

نظرات ، تا آنجا که ممکن است ، توسط کارمندان ما قبل از علنی شدن بررسی می شود. زمان مورد نیاز برای این عملیات ممکن است متفاوت باشد. به خط مشی ما بروید

نظرات وبلاگ طراحی شده توسطدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *