چگونه طرفداران ترامپ دستگیر شدند؟ آنها در حالی که به سمت Capitol iROZHLAS می رفتند گفتند: “او پیروز خواهد شد ، یا جنگ خواهد بود”


  • مرگ چهار نفر و دستگیری های گسترده به مبارزات حامیان رئیس جمهور دونالد ترامپ در ساختمان کنگره در واشنگتن پایان داد.
  • او هنگامی كه یك گروه كوچك به كمی پایتخت كه از آن محافظت شده بود حمله كرد ، پیروزی جو بایدن دموكرات در انتخابات ریاست جمهوری را رسما تأیید كرد. قانون گذاران مجبور شدند در دفاتر پنهان شوند ، اما مهاجمان نیز موفق شدند به برخی از آنها وارد شوند.
  • همه چیز از مقابل کاخ سفید با سخنرانی دونالد ترامپ در مقابل دهها هزار هوادار وی که به واشنگتن آمده بودند و به ادعای دروغ او مبنی بر اینکه وی با تقلب در انتخابات شکست خورده است ، اعتقاد دارند ، آغاز شد.
از خبرنگار از سایت
واشنگتن

من در فیس بوک به اشتراک می گذارم
در توییتر به اشتراک بگذارید


در LinkedIn به اشتراک بگذارید


چاپURL را کپی کنید
آدرس مخفف

نزدیک
با این حساب ، جلسه کنگره به تازگی در ساختمان سفیدپوش کنگره آغاز شده است و در اینجا مقابل کاخ سفید ، رئیس جمهور تازه فارغ التحصیل دونالد ترامپ به هزاران یا حتی ده ها هزار طرفدار می گوید:

حمله حامیان ترامپ به پایتخت روز چهارشنبه چگونه آغاز شد؟ این گزارش خبرنگار خارجی رادیو چک ، یان کالیبا را توصیف می کند

“ما باید خیلی سخت تر بجنگیم. کنگره اکنون باید با این حمله بی سابقه به دموکراسی ما مخالفت کند. و وقتی کار ما در اینجا تمام شد ، با هم به فصل خواهیم رفت تا سناتورها و کنگره های شجاع خود را تشویق کنیم. اما برخی احتمالاً خیلی زیاد نیستند. زیرا اگر ضعیف باشیم کشور خود را پس نخواهیم گرفت. شما باید قدرت نشان دهید ، باید قوی باشید. “

لحظه ای بعد ، رودخانه عظیم آمریکایی ها چندین بلوار عریض را به سمت کنگره سرازیر کرد. “برای آزادی بجنگ ، برای ترامپ بجنگ. معترضین فریاد می زنند که چهار سال دیگر “یا” سرقت را متوقف کنید “.

یکی از معترضین تابلوی “خائنان را آویزان کنید” بالای سر خود گرفته است. عکس: جان کالیبا منبع: رادیو چک

آمریکایی ها و همپیمانان ترامپ در اینجا پرواز می کنند و یکی از این افراد تابلویی را بالای سرش نگه داشته و از او می خواهد خائن را آویزان کند. بنابراین می پرسم منظور دقیقاً کیست.

این مرد ابتدا پاسخ داد: “کسی که کلاه ترامپ به سر می گذارد ، خیانتکار نیست” ، اما سپس پاسخ خود را تغییر داد. “جدی ، من به شما خواهم گفت که چگونه او را بشناسید. این ساده است. وی افزود: “هر كه بگوید” رئیس جمهور منتخب بایدن “یك خیانتكار است”.


یک حلقه جلوی پایتخت

رهگذران از این پیام قدردانی می کنند. و کمی جلوتر ، طرفداران ترامپ در واقع یک دار آویز و یک آویز روی آن ساختند. آنها مطمئناً زیاد طاقت فرسا به نظر نمی رسند ، آنها معتقدند که پرزیدنت ترامپ هنوز برنامه ای برای تغییر وضعیت دارد و آنها می گویند این آخرین فرصت برای انجام صلح آمیز این کار است ، پس از آن ارتش باید مستقر شود.

معترضین حتی یک چوبه دار ساختند: عکس: جان کالیبا | منبع: رادیو چک

ساختمان کنگره ، با گنبد سفید نمادین خود ، از جمله تریبون موقت که از قبل اینجا برای مراسم تحلیف جو بایدن ایستاده است ، سرانجام در محاصره طرفداران ترامپ است.

“کاملاً شگفت آور است. امیدوارم اتفاق خوبی بیفتد. من نمی دانم این اتفاق می افتد ، اما آمریکا باید بیدار شود و بفهمد اینجا چه خبر است. اگر این اجازه را بدهیم ، ما یک دولت سوسیالیست خواهیم شد. سیندی توضیح داد که چرا روز چهارشنبه از آریزونا در سراسر قاره به کاخ سفید و کاپیتول آمده است ، “من نمی توانستم آن را از دست بدهم ، و امیدوارم قانونگذاران ما به ما گوش دهند و شواهد را مطالعه کنند.”

“من فکر می کنم انتخابات دزدیده شد و من نمی دانم چرا قاضی و سایرین علاقه مند به شواهد نیستند. در عوض ، آنها به ما می گویند ما دیوانه ، افراط گرای راست و بیشتر هستیم. اما ما فقط آمریکایی های ارتدوکس هستیم. اگر جو بایدن منصفانه برنده شود ، خوب است. اما من فکر نمی کنم “، وی افزود.

قفل و تیراندازی

آنها مانند ده ها هزار نفر در اینجا و میلیون ها نفر در سراسر کشور ، به دونالد ترامپ و نظریه توطئه گسترده انتخابات او اعتماد دارند ، نه به مقامات ، ممیزی ها یا ده ها پرونده قضایی که نتایج را تأیید کرده اند.

جمعیت به تدریج به مجاورت بلافاصله ساختمان کنگره نفوذ می کنند ، ما شاهد اثرات شیمیایی هستیم ، پلیس قفل را اعلام می کند ، یعنی. بستن امنیت ساختمان. و این شهر در حال حاضر ساعت شش بعد از ظهر را اعلام کرده است.

سپس خبر رسید که در ساختمان کاپیتول تیراندازی صورت گرفته است ، جلسات کنگره به تعویق افتاده است و برخی از مردم متوقف شده اند که تایید پیروزی بایدن را متوقف کرده است. “بسیاری از این افراد اسلحه دارند. اگر آنها را عصبانی کنید ، بابت آن بد می پردازید. می بینی الان چه دیوانه ای است. من فکر می کنم یا ترامپ پیروز خواهد شد یا جنگی درگرفته خواهد شد. “

“مردم برای دفاع از کشورشان آمده اند ، بنابراین انتظار داشتم. و امیدوارم به نفع پرزیدنت ترامپ پایان یابد. “جان موافق است. این وضعیتی است که رئیس جمهور بعدی جو بایدن در کمتر از دو هفته وارد کاخ سفید می شود.

آنچه در ادامه رخ داده را می توانید در گزارش آنلاین بخوانید.

جان کالیبا

من در فیس بوک به اشتراک می گذارم
در توییتر به اشتراک بگذارید


در LinkedIn به اشتراک بگذارید


چاپURL را کپی کنید
آدرس مخفف

نزدیک


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *