چرا مرورگر Chrome گرسنه RAM است؟


اگر امروز در مورد مرورگرهای مختلف موجود تحقیق کرده اید ، احتمالاً شکایت های زیادی راجع به گرسنگی Chrome برای منابع شنیده اید.

فقط Task Manager را باز کنید ، Chrome را در بالای لیست مشاهده خواهید کرد. اما چرا Chrome اینقدر RAM را مصرف می کند ، خصوصاً وقتی با مرورگرهای دیگر مقایسه می شود؟

آیا کروم واقعاً از RAM بیشتری استفاده می کند؟

چند سال پیش جواب مثبت بود. شهرت گوگل برای گرسنگی RAM وحشتناک برجسته بود.

با این حال ، تغییرات مداوم باعث بهبود مصرف حافظه در مقایسه با سایر مرورگرها می شود. گاهی اوقات Mozill ، Edge ، Opera و Safari از RAM بیشتر از Chrome استفاده می کنند. چگونه این را بدانیم؟ فقط با باز کردن یک صفحه فیس بوک ، یک ویدیوی YouTube ، یک صفحه خبری و شبکه اجتماعی توییتر یک آزمایش کوتاه انجام دهید.

نتایج شما را شگفت زده خواهد کرد.

این جایی است که Chrome از نظر مصرف حافظه در بین مرورگرها قرار دارد. با این حال ، شواهد بیشتری وجود دارد که نشان می دهد Chrome بیشتر از سایر مرورگرها ، RAM را مصرف می کند. اگر تا به حال آزمایشی انجام داده اید ، متوجه می شوید که Chrome به RAM بیشتری نیاز دارد.

مطمئناً یکی از سریعترین مرورگرها است اما RAM را دوست دارد.

چرا Chrome اینقدر RAM را مصرف می کند؟

هر برنامه رایانه ای چندین پردازش در RAM کامپیوتر دارد. RAM یک حافظه موقت برای انواع اطلاعات است و بسیار سریع است. پردازنده شما خیلی سریعتر از یک هارد دیسک یا حتی SSD به داده های ذخیره شده در RAM دسترسی دارد.

Chrome ، Firefox ، Opera و Microsoft Edge هر پارتیشن متصل به پردازش های جداگانه را در RAM ذخیره می کنند. به این فرآیند انزوا گفته می شود و از همپوشانی یک فرآیند با فرآیند دیگر جلوگیری می کند.

بنابراین وقتی Task Manager یا Activity Monitor را باز می کنید ، Google Chrome برخی پردازش ها را نشان می دهد. هرکدام از آنها از مقدار کمی رم استفاده می کنند اما وقتی آنها را جمع کنید هزینه آن بسیار بیشتر است.

Chrome چگونه RAM را مدیریت می کند؟

مرورگرهایی مانند Chrome ، RAM را از این طریق مدیریت می کنند که به فرآیندهایی تقسیم می شوند تا عملکرد و ثبات بیشتری را ارائه دهند ، اما حافظه بیشتری مصرف می کنند.

دلیل اصلی تقسیم فرآیندها پایداری است. اگر پارتیشن خراب شود ، مرورگر پایدار می ماند و فقط این فرآیند خاموش یا راه اندازی می شود. گاهی اوقات با درخواست شما برای تازه کردن برگه ، این افزونه از کار می افتد. اگر هر پلاگین و پارتیشن در یک روند باشد ، باید به جای یک پارتیشن ، کل مرورگر را دوباره راه اندازی کنید.

جدایی در بسیاری از فرآیندها همچنین دارای مزایای امنیتی است ، مانند جعبه شن و ماسه یا استفاده از ماشین مجازی.

به عنوان مثال ، اگر حمله JavaScript روی یک برگه انجام شود ، راهی برای رفتن به برگه دیگر وجود ندارد ، در حالی که در مرورگرهای تک فرآیند این امکان وجود دارد.

مواردی که میزان RAM مصرفی را افزایش می دهند ، برنامه های افزودنی Chrome هستند. هر افزونه به منابع بیشتری نیاز دارد ، هرچه تعداد بیشتری از آنها را نصب کرده باشید ، RAM بیشتری به Chrome نیاز دارد.

آیا مصرف زیاد رم کروم مشکلی ایجاد می کند؟

کروم به چه میزان RAM نیاز دارد؟ آیا قبل از ایجاد مشکل در Chrome محدودیت مصرفی وجود دارد؟ پاسخ در سخت افزاری است که دارید.

صرف این که Chrome RAM بیشتری مصرف می کند به معنای ایجاد مشکل نیست. اگر هدف شما پایین نگه داشتن رم رایانه تا حد ممکن است ، ما به شما می گوییم تا حد ممکن از آن استفاده نکنید. / PCWorld آلبانیاییدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *