چرا مایکروسافت مراکز داده را در کف اقیانوس قرار داده است


مایکروسافت پس از سالها تجربه استفاده از کانتینر زیر آب به عنوان مرکز داده واقع در کف اقیانوس در سواحل جزایر اورکنی در اسکاتلند ، این پروژه را با موفقیت به پایان رساند.

این شرکت پس از چندین ماه مطالعه روی پروژه Natick ، ​​آن را از انتهای اقیانوس بیرون کشید تا مشخص شود آیا چیزی قابل استفاده است.

نتایج نشان داد که نه تنها موفقیت وجود دارد و این مراکز داده زیر آب از نظر عملکرد کاملاً خوب عمل می کنند ، بلکه ثابت می کنند که این مرکز داده تا 8 برابر پایدارتر از مراکز داده روی سطح است.

محققان هنوز در حال تجزیه و تحلیل دلایل ثبات این مرکز داده نسبت به چگونگی اعمال این عوامل در مراکز داده های زمینی برای افزایش بهره وری و کارایی آنها هستند.

مزیت دیگر بهره برداری از مرکز داده با بهره وری انرژی بالاتر بود ، به ویژه در مکان هایی که برق به خودی خود یک مشکل محسوب می شود. مرکز داده کف اقیانوس به دلیل شرایط کف اقیانوس نیازی به تهویه سرور ندارد.

جزیره Orkney خود توسط 100٪ انرژی تجدید پذیر بادی و خورشیدی تحت پوشش شبکه قرار دارد ، اگرچه آنها برای تأمین زیرساخت های الکتریکی سنتی به مراکز داده در کشور به چالش کشیده شده اند.

پروژه Microsoft Natick به این منظور طراحی شده است كه نشان می دهد مراكز داده مبتنی بر اقیانوس در سراسر جهان می تواند روشی مدولار برای گسترش مراكز داده در عین پایین نگه داشتن هزینه های عملیاتی و انرژی باشد. مراکز داده همچنین به جای اینکه همه چیز را به مراکز متمرکز هدایت کنند ، همان مکانی هستند که مشتری در آن هستند.

این شرکت اکنون با اتصال بسیاری از آنها و ترکیب پتانسیل آنها به دنبال گسترش اندازه و عملکرد این مراکز داده است. / PCWorld آلبانیاییدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *