پورتال تحقیقاتی اوترو ، منطقه آدریاتیک به کرواسی / کرواسی / مناطق / خانه می رسد

[ad_1]

لوگوی پورتال


پورتال تحقیقی Oštro ، نسخه کرواتی پرتال تحقیقاتی معروف اسلوونیایی ، چند روزی است که در کرواسی فعال است. منطقه مورد نظر منطقه آدریاتیک و بنابراین اسلوونی ، کرواسی و ایتالیا خواهد بود. موضوعات مربوط به جنایت ، فساد و محیط زیست خواهد بود

در اوایل این هفته ، پورتال تحقیقی تیز وارد کرواسی شد و بدین ترتیب چشم انداز رسانه های محلی غنی شد. این نسخه کرواتی پورتال با همین نام است که بیش از سه سال در منطقه همسایه فعال بوده است. اسلوونی ، تمرکز بر موضوعات مورد علاقه عمومی ، به ویژه مواردی که مستقیماً بر شهروندان منطقه آدریاتیک – اسلوونی ، کرواسی ، ایتالیا – و همسایگان آنها تأثیر می گذارد.

آنوسکا دلیچ ، بنیانگذار و سردبیر این پورتال می گوید: “ما تا کنون برخی از پرسش ها را از کرواسی در پرتال اسلوونی منتشر کرده ایم ، اما داستانهای بالقوه زیادی وجود دارد که نیاز به بررسی بیشتر دارد ، بنابراین تصمیم گرفتیم سرانجام یک تیم روزنامه نگاری کرواسی تشکیل دهیم.” در اصل تیزبه

دلیک توضیح می دهد که در کرواسی ، مانند کل منطقه دریای آدریاتیک ، مشکلات جدی مربوط به فساد ، جنایت سازمان یافته و تخریب محیط زیست وجود دارد ، پدیده هایی که برای پیگیری و برآوردن علایق خاص مفید هستند. سردبیر ویراستار تیز بیشتر تأکید می کند که نزدیکی جغرافیایی بین کرواسی و اسلوونی جنایات فراملی از انواع مختلف را تسهیل می کند.

رسانه های سنتی در سراسر دریای آدریاتیک و فراتر از آن در بحران هستند ، تحت فشار گروه های مختلف ذینفع بین مدل های تجاری نامناسب و منطق فریب خوردن له شده و به انتشار مقالات با هدف تکان دادن خوانندگان ادامه می دهند. در عین حال ، مردم دیگر تقریباً هیچ توهمی ندارند که روزنامه نگاری با کیفیت می تواند وجود داشته باشد و بسیاری از شهروندان به رسانه ها اصلاً اعتماد ندارند و به درستی آنها را به عنوان بخشی از این مشکل تلقی می کنند.

با این حساب ، تیم تحریریه کرواسی از تیز (Mašenjka Bačić ، Ante Pavić و Anja Vladisavljević) آماده است تا بر اساس تجزیه و تحلیل داده ها روزنامه نگاری با کیفیت تولید کند و برای احترام به حقوق شهروندان برای اطلاع و دسترسی به اطلاعات مبارزه کند. ویراستاران با آگاهی از چالش هایی که با آن روبرو است تیز متعهد می شود بالاترین استانداردهای اخلاقی حرفه روزنامه نگاری و همچنین یک کد اخلاقی داخلی را رعایت کند. برخی از مسائل ، مانند ویرانی دریای آدریاتیک ، نیازمند تحقیقات عمیقی است که فراتر از قابلیت های رسانه های سنتی است.

مرکز روزنامه نگاری تحقیقی منطقه آدریاتیک ، بنیانگذار پورتال تیز در کرواسی ، در 30 مارس 2018 در لیوبلیانا متولد شد از نیاز به مخالفت با کاهش تدریجی فضای روزنامه نگاری با کیفیت.

روزنامه نگاران و روزنامه نگاران از تیز بر این باور است که امروزه بیش از هر زمان دیگری نیاز به روزنامه نگاری با کیفیت برای مقابله با انتشار اخبار کذب و نقض اصول دموکراتیک ، اما همچنین نظارت بر کار مراکز مختلف قدرت و شفافیت هزینه های عمومی و افشای موارد مختلف وجود دارد. فعالیتهای جنایی فرامرزی

تیز قبلاً برخی داستانهای مربوط به کرواسی را منتشر کرده است ، مانند داستان مربوط به دسامبر 2019 در مورد واردات برخی از آنها خودروهای مجلل از اسلوونی ، که شامل فرار مالیاتی به ارزش چندین میلیون یورو بود ، یا به ظن عملیات پولشویی که شامل خانواده پرنشویچ ، یکی از ثروتمندان کرواسی بود.

پرتال اسلوونیایی تیزکه روزنامه نگاران اسلوونیایی و کروات را گرد هم می آورد ، عضو شبکه جهانی روزنامه نگاری تحقیقی (GIJN) است و شریک پروژه گزارش جنایت سازمان یافته و فساد (OCCRP) ، شبکه ای از روزنامه نگاران تحقیقی متخصص در تحقیقات جنایی و فساد است.

آنوشکا دلیچ در پایان گفت: “ارتباط و همکاری فراتر از مرزها برای روزنامه نگاران تحقیقی بسیار مهم است ، زیرا جرایم سازمان یافته و فعالیت های غیرقانونی هر روز بدون مشکل عمده از مرزهای ملی عبور می کنند.”

آیا به اشتراک در OBC Transeuropa فکر کرده اید؟ شما از کار ما حمایت کرده و مقالاتی را برای پیش نمایش و محتوای بیشتر دریافت خواهید کرد. در OBCT مشترک شوید!

تا جایی که ممکن است نظرات قبل از انتشار عمومی توسط کارکنان ما بررسی می شود. زمان مورد نیاز برای این عملیات ممکن است متفاوت باشد. به سیاست ما بروید

نظرات وبلاگ طراحی شده توسط[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *