واکسیناسیون: اوکراین واکسن روسی Sputnik V / اوکراین / مناطق / خانه نیست


ویال های واکسن Sputnik V (© Ascannio / Shutterstock)

ویال های واکسن Sputnik V (© آسکانيو/ شاتر استوک)


تاکنون هیچ واکسنی در اوکراین مجاز نیست. اما شایعات مبنی بر اینکه برخی از نخبگان قبلاً علیه Covid-19 واکسینه شده اند و بحث در مورد واکسن Sputnik V روسیه ، مسکو که مایل به تهیه آن است ، موقعیت مقامات را تضعیف می کند.

(مقاله با همکاری تهیه شده است ژورنال ایست )

درگیری های مسلحانه که به دلیل کنترل مناطق شرقی اوکراین و الحاق شبه جزیره کریمه توسط مسکو ثابت قدم بوده اند ، قطعاً طرفدار گفتگوی سیاسی بین اوکراین و روسیه نیستند. حتی (یا شاید بیش از همه شاید بتوان گفت) در هنگام بیماری های همه گیر: ایده استفاده از واکسن علیه kovid ، تولید شده توسط دشمن ، دولت کی یف را دوست ندارد ، که آماده است تا واکسیناسیون مردم را به تعویق بیندازد تا از همکاری با مسکو

Sputnik V: تبلیغات به صورت واکسن؟

واکسن Sputnik V ، ساخته شده توسط مرکز ملی تحقیقات اپیدمیولوژیک و میکروب شناسی NF Gamaleja ، اولین واکسن ثبت شده در جهان برای مبارزه با اپیدمی SARS-CoV-2 است. یک روش منحصر به فرد برای تولید واکسن اعمال شده است ، که شامل استفاده از دو نوع مختلف وکتور بر اساس آدنو ویروس انسانی است که به شما امکان می دهد پاسخ ایمنی را تقویت کرده و مصونیت طولانی مدت ایجاد کند. اثر بخشی واکسن روسی Sputnik V ، همانطور که توسط رسانه های روسی گزارش شده است ، بیش از 90٪ خواهد بود و این دارو قبلاً برای استفاده در چندین کشور (بیشتر “دوستان” کرملین) خریداری شده است ، از جمله مجارستان ، بلاروس ، قزاقستان ، قرقیزستان ، ارمنستان ، الجزایر ، هند و ونزوئلا.

اما اوکراین در این مورد تردید دارد: دیمیتری کولبا ، وزیر امور خارجه اخیراً گفت که کیف قصد ندارد واکسن روسی را خریداری کند ، حتی اگر اثربخشی آن تأیید شود. به گفته وزیر در حقیقت ، روسیه به سلامتی شهروندان اوکراین اهمیتی نخواهد داد و کشور ولادیمیر پوتین قصد دارد برای تبلیغات خود از مبارزه با ویروس استفاده کند.

در تاریخ 30 دسامبر سال 2020 ، پلتفرم مخالف روسیه برای زندگی به رهبری ویکتور مدودچوک راه اندازی شد دادخواست در همکاری با شرکت مستقر در خارک Biolek – یکی از رهبران صنعت داروسازی اوکراین – به منظور ثبت رسمی واکسن روسی در کشور. اما ماکسیم استپانوف ، وزیر بهداشت اوکراین ، بلافاصله اعلام کرد که بایولک پرونده معتبری ارائه نکرده و اخیراً نیز آن را ارائه داده است مصاحبه برای Strana.ua گفت که واکسن ویروس کرونا ویروس روسی هرگز به سرزمین اوکراین یا مصرف کنندگان محلی نخواهد رسید. با این سخنان ، استپانوف از رسانه ها و مردم خواست تا موضوع واکسیناسیون را دستکاری نکنند.

واکسیناسیون و قاچاق مخفی

ایگور موسیچوک ، معاون سابق و نماینده حزب رادیکال ، اطلاعات مربوط به واکسیناسیون مخفی برخی از مقامات ارشد در کیف را فاش کرد:دنیس پوزخندی زد ) ، سپس تعدادی از معاونان و وزرا. واکسیناسیون با داروی ثبت نشده جرم نیست ، اما واردات آن به اوکراین با ماده ای از قانون مجازات مجازات می شود. “وزیر استپانوف ، به نوبه خود ، او دوباره تأیید کرد که “اگر واکسنی به کشور ما رسیده باشد ، ممکن است فقط از طریق قاچاق وارد شده باشد. رسما ، هیچ دارویی از هیچ تولید کننده ای به اوکراین نرسیده و ثبت نشده است.” وزیر تاکید کرد که دولت گزارش های این واکسیناسیون های مخفی را جدی می گیرد و بخش وی و وزارت کشور وظیفه نظارت بر کلینیک های کیف را بر عهده دارند. مخصوصاً در منظره یاب است کلینیک خصوصی مدیلند ، که قبلاً مقامات ارشد و بازرگانان را با مبالغی بین 1000 تا 3000 یورو در هر دوز واکسینه کرده است (مبلغی که باید از طریق واسطه ای به نمایندگی از یک پزشک اسرائیلی پرداخت شود). با این حال ، منشا و اجزای واکسن مشخص نشده است.

با این حال ، میخائیلو رادوتسکی ، معاون حزب ریاست جمهوری ، بنده مردم و رئیس کمیته بهداشت Verkhovna Rada (پارلمان اوکراین) یادآوری کرد که هیچ واکسنی علیه Covid-19 به طور کامل آزمایش نشده است و واکسیناسیون های مداوم در اروپا ، ایالات متحده و سایر کشورها برای استفاده اضطراری شروع به کار کرده اند. با این حال ، قانون اوکراین چنین رژیمی را پیش بینی نکرده است و بنابراین برای ثبت واکسن ها در کشور نیاز به تغییرات قانونی است. بنابراین ، در 19 ژانویه سال گذشته ، حساب n 4613 در مورد قانون داروها ، که پیشنهاد می دهد دولت حق ثبت واکسن را برای استفاده در برخی شرایط فراهم کند: منوط به موفقیت در مطالعات پیش بالینی و آزمایشات انجام شده با مجوز از مقامات بهداشتی صالح ایالات متحده ، بریتانیا ، سوئیس ، ژاپن ، استرالیا ، کانادا ، چین ، اسرائیل ، هند ، مکزیک ، برزیل یا اتحادیه اروپا ، و توجه داشته باشید که تا به امروز هیچ گزینه جایگزین مناسب ، تأیید شده و در دسترس وجود ندارد.

در مورد مسئله واکسن ، روسلان بورتنیک ، مدیر انستیتوی سیاست اوکراین ، در مورد سه عاملی صحبت می کند که به طور اجتناب ناپذیری این مسئله را در روابط بین مردم و مقامات مهم کرده اند: در وهله اول ، مشخص نیست که خرید داروهای خارجی چه اتفاقی می افتد. در مورد ثبت احتمالی واکسن روسی عدم اطمینان وجود دارد و سرانجام شایعه ای وجود دارد که نخبگان واکسینه می شوند در حالی که شهروندان (در معرض خطر بیشتری) منتظر می مانند. به گفته وی ، همه این عناصر اعتماد شهروندان را به دولت تهدید می کند ، که در حال حاضر از نظر سلامتی چندان مناسب نیست.

نه روس ها ، بله چینی ها

در اواسط دسامبر ، رئیس جمهور ولادیمیر زلنسکی اعلام کرد که به وزیر ماکسیم استپانوف دستور داده است که واکسن را تا فوریه تهیه کند. طبق گفته استپانوف تحت سازوکار بین المللی COWAX، اسناد فنی قبلاً برای تحویل هشت میلیون دوز به امضا رسیده است. وزیر متعاقباً قراردادی را برای تهیه 1.9 میلیون دوز دیگر داروی ویروس کرونا از شرکت چینی امضا کرد. برادرزاده Biotech ورود در اسرع وقت استپانوف گفت: “ما انتظار داریم اولین محموله واکسن Sinovac را در ماه فوریه دریافت کنیم. ما قصد داریم بلافاصله پس از آن واکسیناسیون را آغاز کنیم. البته این واکسن قبل از ورود به اوکراین ثبت خواهد شد.”

وزیر بهداشت تصریح کرد که سینوواک تنها شرکتی است که موافقت کرده است تا واکسن را تا سه ماهه سوم سال 2021 تضمین کند. با این حال ، دولت مذاکره با تولیدکنندگان دیگر را ادامه می دهد. وزیر توضیح داد که واکسیناسیون در چند مرحله با اولویت پزشکان ، مستمری بگیران و ارتش انجام خواهد شد.

امسال OBCT 20 سال را جشن می گیرد. به ما در ادامه سفر کمک کنید ، و در نزدیکی جامعه خود باشید که شامل خبرنگاران ، فعالان جامعه مدنی ، محققان دانشگاه ، دانشجویان ، مسافران ، تماشاگران و همه خوانندگان ما است. مشترک شدن در OBCT!

نظرات ، تا آنجا که ممکن است ، توسط کارمندان ما قبل از اعلام عمومی بررسی می شود. زمان مورد نیاز برای این عملیات ممکن است متفاوت باشد. به خط مشی ما بروید

نظرات وبلاگدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *