مونته نگرو Djukanovic کشور Superchuk / مونته نگرو / مناطق / وطن بوددر مونته نگرو ، لیست کاملی از مقامات قضایی ، کارمندان دولت ، وزرا ، قضاتی که خدمات پولی ، وام های نرم و آپارتمانی از دولت سابق دریافت کرده اند منتشر شده است. رسوایی بزرگی که اعتبار کل مدیریت دولتی را تضعیف می کند

Superciuk ، شخصیت داستانی کتاب کمیک مکس بونکر و مگنوس آلن فورد را به یاد می آورید که از بینوایان می دزد تا به ثروتمندان چیزی مانند آنتی تز رابین هود بدهد؟ خوب ، این دقیقاً همان اتفاقی است که تا دسامبر در مونته نگرو رخ داده است ، زیرا دولت قبلی به جای دادن خانه و آپارتمان به افراد بی بضاعت ، معلولان ، فقرا ، به آنها کارمندان دولتی ثروتمندی که قبلاً یک یا چند نفر داشتند ، به آنها وام داده یا وام های فوق العاده مساعدی داده است خانه های خود را داشته باشند.

لیست ذینفعان بلیط های رایگان هواپیمایی ملی و حقوق بازنشستگی ملی ، که چند ماه پیش اعلام شد و به طور کامل برای وفاداران میلو جوکانوویچ ، رئیس جمهور مونته نگرو اختصاص داشت ، فقط یک اشتها آور بود. این رسوایی واقعی در واقع چندین صد قاضی ، دادستان ، وزیر و مقام دولتی را درگیر خود کرده است که موفق به خرید آپارتمان با قیمت های مقرون به صرفه یا وام های بسیار مقرون به صرفه برای بازسازی خانه های خود شده اند. عملاً هدیه واقعی.

دولت دوسکو مارکوویچ قبل از ترک دفتر 5 ماه پیش ، سعی در از بین بردن یا پاک کردن شواهد و آثاری از کمک های عظیم رهنی ، وام ها یا انتقال آپارتمان به مقامات ، قضات و سیاستمداران وفادار به رژیم سابق داشت. با این حال ، شورای ملی مبارزه با فساد اداری ، به لطف داده های ارسالی توسط دفاتر اسناد رسمی ، توانست زنجیره فساد را از بین برد.

این بسیار مهم است که همه روسای دادگاههای مونته نگرو ، از عالی تا اداری ، هدیه ای خوب از دولت دریافت کرده اند: یک آپارتمان جدید ، یک آپارتمان بزرگتر یا در یک منطقه ممتاز یا با ارزش ، وام (راهی برای پنهان کردن کمک مالی) همان رفتار برای دادستانها و دادستانها اختصاص داشت ، و سپس ظاهراً آماده پیگیری دستورات دولت قبلی و رئیس دولت بود.

در دنیای غرب ، هیچ کشوری به جز مونته نگرو وجود ندارد که در آن قوه مجریه به امور مسکن دو قوه دیگر دولت: دادگستری و قوه مقننه بپردازد.

دولت سابق ، متشکل از حزب دموکرات سوسیالیست ها (DPS) ، سوسیال دموکرات ها (SD) ، حزب بوسنی (BS) و اتحادیه دموکراتیک آلبانیایی ها (DUA) برای 580 کارمند “محل اسکان” پیدا کرده است. در این میان پنج دادستان از دادسرای ویژه ، چهار دادستان از دادسرای عالی ، چهار قاضی از دادگاه اداری ، چهار قاضی از دیوان عالی كشور و چهار دادگاه از دادگاه قانون اساسی به همراه روسای جمهور مربوطه هستند.

در حالی که رژیم میلو جوکانوویچ ادعا می کرد که یورو-آتلانتیک است و از ارزشهای اروپایی به صورت کلامی دفاع می کند ، از روشهای کشورها استفاده می کند و دادگستری را به طور کلی در یک کشور تحت فرمان نگه می دارد: از دادستان ها تا دادگستری. تصادفی نیست که اتحادیه اروپا به دلیل وضعیت چشمگیر دادگستری که مربوط به فصل های 23 و 24 است ، مذاکرات با مونته نگرو را مسدود کرده است.

پرونده رئیس سابق دادگاه عالی وسنا مدنیکا نمادین است. مدنیکا فقط در خانه ای به مساحت 146 متر مربع زندگی می کند و سالانه بیش از 40 هزار یورو درآمد خالص دارد (باید در نظر داشت که متوسط ​​حقوق در مونته نگرو چیزی بیش از 500 یورو یا حدود 6000 یورو خالص در سال است). مدنیکا قبل از درخواست 30000 یورو کمک مالی از دولت ، به دخترش یک آپارتمان به مساحت 80 متر مربع در پودگوریتسا که به طور رایگان از ایالت دریافت کرده بود ، داد.

همه چیز نیست کمیسیون دولتی که با مسکن کار می کند ، 30000 یورو از آنچه خواسته است ، یا حتی 40،000 یورو ، با پرداخت تنها 8،000 و در صورت بازپرداخت مبلغ 15٪ تخفیف اضافی ، برای مدنیکا ارائه نداده است.

داستان قاضی دیگر دادگاه عالی ، وسنا بگویچ ، حتی متفکرانه تر به نظر می رسد. دومی به بهانه زندگی در یک آپارتمان در طبقه همکف ، که به شما امکان دسترسی آسان سارقان را می دهد ، از دولت درخواست کمک کرد. و چون در اوقات فراغت خود نقاشی می کشد ، مجبور است پنجره ها را باز نگه دارد زیرا از رنگ های روغنی استفاده می کند. این امر ایمنی وی را به خطر می اندازد. دولت به قاضی یک آپارتمان بسیار بزرگتر در طبقه سوم پیشنهاد داد ، اما وی با وجود محدودیت 15000 یورویی وام برای بهبود مسکن کارمندان دولت ، 40،000 یورو را انتخاب کرد.

دراگولوب دراسکوویچ ، رئیس دادگاه قانون اساسی ، پس از شکایت از اینکه آپارتمانی در پودگوریتسا ندارد ، یک هدیه خوب از طرف دولت جوکانوویچ – مارکوویچ دریافت کرد: یک عمارت 109 متر مربعی در پایتخت. قاضی دراسکوویچ صاحب یک خانه و آپارتمان در نیکشیچ ، شهری که وی در آن زندگی می کند و تنها 50 کیلومتر از پودگوریسا فاصله دارد ، است.

دادستان ویژه ساسا کادنوویچ – که متهم به کودتای ساختگی به نام کودتا شد – از آپارتمانی که دریافت کرد ناراضی بود زیرا یک سوم از 92 متر مربع تراس بود. بنابراین ، دادستان کادنوویچ با یک آپارتمان 89 متر مربع پاداش داده شد ، که کمی بیش از 15000 یورو پرداخت کرد. ارزش بازار خانه جدید وی حداقل ده برابر بیشتر است.

لیست دادستان ها ، وزرا و نمایندگان مجلس ، بدون احتساب سایر مقاماتی که از مزایای سبک Superciuk استفاده کرده اند ، در حال حاضر از 175 نام تشکیل شده است. در میان آنها وزیران سابق زوران پازین ، دامیر سهوویچ ، برانیسلاو میکونوویچ ، عثمان نورکوویچ ، کمال پاسیچ ، آندریا لومپار ، نمایندگان مجلس سولجا مستافیچ ، سانیا پاویچویچ ، خلیل دوکوویچ ، اروین ابراهیموویچ ، همه یا تقریباً تمام دربوزاک … از حزب بوسنی هستند. . دریتان آبازوویچ معاون نخست وزیر گفت: “شما می فهمید که چرا برخی احزاب اقلیت برخورد خصمانه و گاه هیستری نسبت به دولت جدید دارند و چرا که آنها نمی خواهند دادگستری کار کند.”

بسیاری از قضات ، وزرا و مقامات ، آپارتمان ها را اغلب ظرف چند هفته مجدداً فروخته و پول را از اختلاف قیمت پرداختی آنها با ارزش بازار ملک می گیرند.

نکته قابل توجه این است که بیشتر بودجه یا کمک ها مبلغ 40000 یورو است که فقط 15 یا 20 درصد آن باید پرداخت شود. آپارتمان ها ، وقتی مستقیماً به “مستحقان” داده نمی شدند ، با قیمتی ده برابر کمتر از قیمت بازار به آنها فروخته می شدند. اختراع دیگر برای کمک به مومنان رژیم ژوکانوویچ ، امکان جایگزینی خانه های با ارزش در این استان بود که دارای ارزش فوق العاده ای بودند و خانه های ارزشمند آنها در پایتخت جایگزین شد.

با توجه به تعداد بسیار زیادی قضات ، هم قضات و هم بازرسان ، كه به تعبیر ملایم ، رفتار ویژه ای از دولت قبلی دریافت كرده اند ، مختص نیازمندان و افرادی كه در تنگنای اقتصادی هستند ، واضح است كه تمامیت اخلاقی و توانایی تمرین آنها حرفه آنها بی طرفانه

دستان دولت جدید پودگوریسا بسته است ، زیرا دادستان ارشد ایویکا استانکوویچ و دادستان ویژه ملیووئه کاتنیچ علی رغم ارائه شواهد قابل توجه توسط شورای ملی مبارزه با فساد اداری تمایلی به آغاز تحقیقات ندارند. به عبارت دیگر ، برای جایگزینی دادرسان فاسد باید منتظر تصویب اصلاحات قضایی در مجلس باشیم.

آیا به عضویت در OBC Transeuropa فکر کرده اید؟ شما از کار ما پشتیبانی خواهید کرد و مقالات پیش نمایش و محتوای بیشتری دریافت خواهید کرد. مشترک شدن در OBCT!

نظرات ، تا آنجا که ممکن است ، توسط کارکنان ما قبل از اعلام عمومی بررسی می شود. زمان مورد نیاز برای این عملیات ممکن است متفاوت باشد. به خط مشی ما بروید

نظرات وبلاگ طراحی شده توسطدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *