مونته نگرو ، زمان اقدام / مونته نگرو / مناطق / خانه


جووانا ماروویچ در کنفرانسی اخیر ، عکسی از حساب توییترش گرفته شده است

جووانا ماروویچ در کنفرانسی اخیر ، عکسی از حساب توییترش گرفته شده است


پس از یک تجربه طولانی در بخش غیر دولتی ، جووانا ماروویچ تصمیم گرفت با جنبش URA سیاستی را دنبال کند. او در این مصاحبه دلیل انتخاب خود و چشم انداز خود را برای مسیر ادغام اروپایی مونته نگرو به ما می گوید.

جووانا ماروویچ ، فعال مدنی قدیمی ، در مصاحبه ای گفت: “در مونته نگرو ، باد تغییر ، اصلاحات ، اراده سیاسی برای شروع مبارزه بی امان با فساد ، جنایت سازمان یافته و در عین حال تقویت نهادها و حاکمیت قانون”. با OBC Transeuropa. در عرصه سیاسی مونته نگرو ، به این دلیل که او معاون رئیس جنبش مدنی URA معاون نخست وزیر Dritan Abazovic را دریافت کرد.

وی گفت: “من 11 سال را در بخش غیردولتی گذراندم ، با توجه به نتایج ناامید کننده دستور کار اصلاحات ، یک دوره بسیار پربار ، اما ناامید کننده بود. از این نظر ، حداقل برای من منطقی بود که سعی کنم چیزی را در جایی که تصمیم گیری می شود تغییر دهم. ” “اگرچه URA بخشی از دولت است ، اما در دوره بعدی من به طور کامل به کار حزب اختصاص می دهم. من معتقدم که برای حفظ مسیر سیاست خارجی در مونته نگرو و تقویت “آگاهی مدنی” در جامعه ، لازم است احزابی را که ارزشهای اروپایی را پرورش می دهند تقویت کنیم. “

چه چیزی بیشتر از همه شما را برای ورود به سیاست ترغیب می کند ، آن لحظه تاریخی که مونته نگرو پس از تغییر رژیم که 30 سال بر کشور حاکم بوده است ، یا برنامه و نتایج URA تا کنون؟

هر دو. URA تنها حزبی است که اهداف و برنامه ای دارد که می توانم با آن مشخص شوم ، در حالی که در مونته نگرو آب و هوا در حال حاضر بیشتر از یک سال پیش برای اصلاحات مساعد است.

مونته نگرو به تازگی نه سال از آغاز مذاکرات الحاق به اتحادیه اروپا را “جشن” گرفت. این به شما چه می گوید که هیچ کشوری ، به جز ترکیه ، در این مدت طولانی در روند مذاکره شرکت نداشته است؟

مونته نگرو در زمینه هایی که حاکمیت قانون را تقویت می کند در دستیابی به نتایج کافی ناکام است ، زیرا MRF (حزب رئیس جمهور میلو جوکانوویچ) به طور م theثر نهادها را تحت کنترل خود درآورده است و بنابراین نمی توان با مشکلات جدی تری برخورد کرد ، زیرا این به معنای عمیق است دست زدن به منافع سلسله مراتب رژیم و مبارزه واقعی با فساد و جنایت سازمان یافته.

مونته نگرو یک مثال واضح است که حتی از طرف اتحادیه اروپا ، در مورد بزرگ شدن بالکان غربی چیزی خوب پیش نمی رود. برخلاف صربستان ، که چندین موانع بر سر راه اتحادیه دارد ، مونته نگرو به وضوح چنین موانعی ندارد ، اما هنوز روی نقشه باقی مانده است. زیرا؟

علاوه بر عدم دستیابی به نتایج مشخص در مونته نگرو ، سرعت و مدت روند مذاکرات تحت تأثیر تحولات خود اتحادیه اروپا قرار گرفته است: ما در مورد بحران های مختلفی که بر اتحادیه تأثیر گذاشته است صحبت می کنیم. سپس مشکل مزمن کسری دموکراتیک در اتحادیه اروپا و برخی از کشورهای عضو وجود دارد و سرانجام همه گیری نیز فرا رسید. با این حال ، قابل درک است که اتحادیه اروپا بر خود تمرکز کرده است ، اما یکی از آسیب های همراه آن ، تاثیرات مخرب بر سلامت دموکراسی در منطقه بالکان است که راه را برای سایر قدرت های غیر غربی باز کرده است. من معتقدم که تقویت دموکراسی باید به سرعت در همه سطوح ادامه یابد.

دولت جدید بیش از شش ماه است که در قدرت است. به نظر شما ، آیا آماده تغییر سرعت و خروج از بن بست مذاکرات با اتحادیه اروپا هستید که اکنون سه یا چهار سال است ادامه دارد؟

تغییر قدرت سرانجام شرایطی را برای “لغو” بیان عمومی “عدم اراده سیاسی” از مباحث عمومی ایجاد کرد که به مبارزه کم خونی علیه غیر قانونی و فساد در بین کارکنان دولت اشاره می کرد. با این حال ، وضعیت قوه قضائیه دلگرم کننده نیست و زمان بردن در مسیر درست طول می کشد. با این حال ، مونته نگرو است که به تعهدات خود در مذاکرات با اتحادیه اروپا و روند دموکراتیک سازی توجه جدی داشته باشد. این تنها راه برای برآوردن شرایط است. تعهد وجود دارد ، من معتقدم که پیشرفت به تأخیر نمی افتد.

آیا احساس می کنید که اتحادیه اروپا ، یا بهتر بگویم برخی از کشورهای عضو ، به جای استفاده از ادغام اروپا به عنوان یک ابزار اضطراری برای حل مشکلات حل نشده در بالکان غربی ، از مشکلات منطقه برای کند کردن ادغام اروپا استفاده می کنند؟

مدتهاست که اتحادیه اروپا از اصطلاح “ثبات سالاری” برای حفظ وضعیت موجود در منطقه استفاده می کند و کشورهای بالکان غربی را در فاصله ای دور نگه می دارد ، به ضرر روند اصلاحات. با این حال ، من معتقدم که اگر برخی کشورها در دستور کار اصلاحات عملکرد بهتری داشته باشند ، این رویکرد حداقل تا حدی تغییر خواهد کرد.

آیا می توان گفت که اتحادیه اروپا اشتباه می کند ، با توجه به اینکه شرایط بسیار سخت تری را برای کشورهای بالکان غربی اعمال می کند تا شرایطی که برای کشورهایی که در سال 2004 و 2007 به اتحادیه اروپا پیوسته اند استفاده می شود؟

با توجه به مشکلاتی که اتحادیه اروپا از زمان پیوستن کشورهایی که در طول توسعه به سطح لازم برای دموکراتیک شدن نرسیده اند ، با آن روبرو بوده است ، معتقدم شرایط سختگیرانه الزاماً ناعادلانه نیست. آنچه باید با روند مذاکره همراه بود ، مشارکت فعال تر اتحادیه اروپا در محل و نظارت بهتر بر اجرای واقعی اصلاحات بود.

وقتی بار دیگر می شنوید که مونته نگرو و دیگر کشورهای منطقه چشم انداز اروپایی دارند و اینکه اتحادیه اروپا بدون الحاق بالکان غربی تکمیل نمی شود ، چه فکر می کنید؟

من فکر می کنم این حقیقتی است که هیچ کس نمی تواند آن را انکار کند ، اما لفاظی و آمادگی اصولی برای ادغام بالکان غربی کافی نیست. در این مرحله ، یک انگیزه جدید مورد نیاز است ، که از روش جدید برای ایجاد انگیزه در کشورهای منطقه برای استفاده از انگیزه ها و مزایای ارائه شده از روش جدید استفاده می کند ، اما این روشها باید به طور دقیق تر مشخص و مشخص شوند.

کشورهای بالکان غربی ، به صورت جداگانه یا مشترک ، برای بهبود تصویر خود و گسترش افکار عمومی کشورهای اروپای غربی و اسکاندیناوی ، که از نظر تاریخی با بزرگ شدن جدید مخالف بوده اند ، چه کاری می توانند انجام دهند؟

کشورهای بالکان غربی باید برای تقویت دموکراسی به نفع شهروندان خود تلاش کنند. هرگونه حرکت در این جهت بر تغییر افکار عمومی در کشورهای اروپای غربی تأثیر می گذارد.

آیا حمایت اتحادیه اروپا از ایده ایجاد نوعی “شینگن کوچک” در منطقه بالکان نشانه دیگری است که برلین ، پاریس و بروکسل گسترش افق خود را در نظر ندارند و به دنبال جایگزینی هستند؟

ابتکارات متعددی برای “ادغام منطقه ای” وجود دارد ، “شینگن کوچک” تنها یکی از آنها است. ما اغلب در مورد اینکه آیا آنها می توانند عضویت را جایگزین کنند یا خیر و اینکه آنها بهترین پیشنهادی هستند که اتحادیه اروپا به کشورهای بالکان غربی ارائه می دهد ، بحث و مجادله داشته ایم. من با این نوع ادغام منطقه ای مخالف نیستم ، اما اتحادیه اروپا باید آنها را متدولوژی جدید قرار دهد و روشن کند که آنها بخشی از سیاست مشروط بودن و مسیر الحاق هستند.

آیا به اشتراک در OBC Transeuropa فکر کرده اید؟ شما از کار ما حمایت کرده و مقالاتی را برای پیش نمایش و محتوای بیشتر دریافت خواهید کرد. در OBCT مشترک شوید!

تا جایی که ممکن است نظرات قبل از انتشار عمومی توسط کارکنان ما بررسی می شود. زمان مورد نیاز برای این عملیات ممکن است متفاوت باشد. به سیاست ما بروید

نظرات وبلاگ طراحی شده توسطدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *