محیط زیست در جنوب شرقی اروپا: قفل سو Ab استفاده / بالکان / مناطق / خانه


مردی در پشت جنگل ماسک جراحی در دست دارد


همزمان با نگاه جهانیان به همه گیری ، هوشیاری در برابر سو environmental استفاده از محیط زیست سست می شود. مطالعه توسط سازمان غیردولتی Arnika وضعیت بین اروپای مرکزی و شرقی ، قفقاز و بالکان را مستند می کند

سایت های ساختمانی به طور غیرقانونی افتتاح شده اند ، زباله ها به رودخانه ها ریخته می شوند ، قوانین محیط زیست به سکوت عمومی تغییر یافته است: طبق آنها مطالعه ای که اخیراً منتشر شده است از سازمان غیردولتی چک Arnika ، برخی از عوارض جانبی نتیجه گیری بهار گذشته بین اروپای شرقی ، قفقاز و آسیای میانه.

پیتر کریووشیک ، نویسنده اصلی تحقیق ، نوشت: “با ورود بیماری همه گیر COVID-19 ، که سلامتی و زندگی انسان را تهدید می کند ، برخی از کشورها با اقدامات بی سابقه ای علیه شهروندان خود ، حقوق اساسی و محیط زیست خود واکنش نشان داده اند.” ، که سالهاست مسائل انسانی و زیست محیطی را در سراسر منطقه زیر نظر دارد.

این گزارش ، محكومیت محدودیت های جابجایی و جمع آوری را ، نظارت و گزارش در مورد اقدامات آسیب رسان به محیط زیست را برای جامعه مدنی دشوار می سازد ، و این باعث مقاومت گسترده مقامات برای مشاركت مردم و كارشناسان در روند تصمیم گیری می شود. این پویا ، در همه کشورها موجود است ، طبق گزارش سازمان عفو ​​بین الملل آنها به ویژه در کشورهای اروپای شرقی نگران کننده بوده اند.

کریووسیک می نویسد: “در چنین شرایطی ،” دولت باید در مورد نقض کنوانسیون های بین المللی مانند آرهوس و رامسر ، بخشنامه های زیست محیطی اروپا یا حداقل به دلیل نقض قوانین ملی پاسخگو باشد. “

رودخانه ها و جنگل های مورد حمله

در کشورهای بالکان ، بسیاری از موارد سو ab استفاده گزارش شده مربوط به رودخانه ها است.

به طور خاص در بوسنی و هرزگوین ، چندین مورد از سایت های ساخت و ساز به طور غیرقانونی برای ساخت نیروگاه های برق باز شده است ، که به دلیل عدم کنترل مورد علاقه است. در برخی موارد ، سو abاستفاده ها چنان واضح بود که باعث درگیری و احتمالاً در چنین مواردی شده است مهلت قانونی برای نیروگاه های برق آبی جدید که ژوئن گذشته توسط نهادهای بوسنی تصویب شد.

از طرف دیگر ، در بلغارستان ، نشت مواد زائد صنعتی و معدنی به داخل منابع آب نگران کننده است. مشکلی که برای کشور جدید نیست ، اما به نظر می رسد که دولت اقدامات قرنطینه ای را اعمال کرده است ، به طور چشمگیری افزایش یافته است. جمعیت این مشکل را به مقامات مسئول گزارش می دهند ، اما براساس این گزارش ، واکنش ایالت ، در صورت عدم وجود ، حداقل است.

در کرواسی ، جدی ترین سو abuse استفاده ، مجوز استخراج لجن از رودخانه Drava در نزدیکی Petrievci ، در یک منطقه با ارزش طبیعی بالا متعلق به شبکه Natura2000 ، بدون ارزیابی اثرات زیست محیطی یا تجزیه و تحلیل قابل اعتماد از اثرات زیست محیطی است.

از طرف دیگر ، در مولداوی ، جنگل زدایی گسترده غیرقانونی گزارش شده است ، بیشتر با توجه به اینکه یکی از کشورهای اروپایی با کمترین پوشش جنگلی است.

قوانین متناقض

اما شاید حتی بیشتر از سو abاستفاده های واقعی ، سیاست ها و قوانینی که در این دوره تصویب شده نگران کننده است. در اسلوونی ، دولت Janez Jansa ، که هرگز از NGO ها خوشش نیامده است ، یکی از آنها را تصویب کرده است قانونی که به شدت به NGO ها ضربه می زند ، از جمله محیط زیست ، که برای گفتن در مشاوره های عمومی ، باید شرایطی را داشته باشد که دستیابی به آن بسیار دشوار است.

در یونان قانونی در حین قرنطینه تصویب شد که باید “روشهای زیست محیطی و انرژی” را “مدرن کند” ، اما طبق گفته کارشناسان محیط زیست ، استانداردهای مربوط به مدیریت مناطق حفاظت شده و ارزیابی اثرات زیست محیطی را کاهش می دهد. دولت اینگونه خواهد بود به خصوص در معرض سو ab استفاده در زمینه ساخت و ساز ، انرژی و درمان پسماند.

بر اساس این مطالعه ، قوانین زیست محیطی در جمهوری چک ، اوکراین و مجارستان نیز کاهش یافته است ، در حالی که کشورهایی با وضعیت بسیار ناپایدار مانند بلاروس و ارمنستان شایسته توجه ویژه هستند ، جایی که اطلاعات کمیاب است و حداقل در بین دو کشور در درجه اول قرار دارد ، محیط بانان خطرات دست اول را می پذیرند. .

همه مسائل همه گیر

در ماه های اول همه گیری ، ما اغلب این احساس را داشتیم که طبیعت در شهرها و سرزمین هایی که به طور ناگهانی توسط مردم رها شده “دوباره جای خود را باز می یابد”.

در حقیقت ، غیرقابل بحث است که در سال 2020 ، انتشار گازهای گلخانه ای و سایر آلاینده ها کاهش یافته است همانطور که در چند دهه گذشته هرگز اتفاق نیفتاده است . این اثر مثبت تنها نتیجه موقت محاصره ها بود. تعهدات راه اندازی مجدد سبز توسط بسیاری از کشورها در عوض می تواند تأثیرات بسیار طولانی تری داشته باشد.

با این حال ، گزارش هایی مانند آرنیکا به ما یادآوری می کنند که ناشناخته ترین تأثیر همه گیر بر محیط زیست هنوز حل نشده است. از بدتر شدن مدیریت پسماند در سراسر جهان تا جنگل زدایی ، که بین سست شدن کنترل ها و نیاز به شروع مجدد سریع اقتصادی است ، در شتاب ظاهر می شود ، ارزیابی تأثیرات زیست محیطی اقدامات ضد آلودگی هنوز دشوار است. مطابق با اعتماد مغزی شرح مختصری از آب و هوا ، حتی سیاست های تشویقی کشورهای مختلف ، با وجود اشاره به بی طرفی انرژی ، در واقع پاداش بالقوه فعالیت های بیش از اینها را می دهد در واقع پایدار . و این همچنین در مورد اتحادیه اروپا اعمال می شود ، که در چارچوب چارچوب انگیزه معامله سبز عمل می کند.

امسال OBCT 20 سال را جشن می گیرد. به ما در ادامه سفر کمک کنید ، و در نزدیکی جامعه خود باشید که شامل خبرنگاران ، فعالان جامعه مدنی ، محققان دانشگاه ، دانشجویان ، مسافران ، تماشاگران و همه خوانندگان ما است. مشترک شدن در OBCT!

نظرات قبل از انتشار توسط کارکنان ما بررسی می شود. زمان مورد نیاز برای این عملیات ممکن است متفاوت باشد. به خط مشی ما بروید

نظرات وبلاگ طراحی شده توسطدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *