صربستان: افشای خشونت جنسی ، مسئله شجاعت / صربستان / مناطق / خانه


پرتره یک زن گریان © BDS Piotr Marcinski / Shutterstock

© BDS Piotr Marcinski / Shutterstock


میلنا رادولوویچ ، بازیگر صربستانی ، با شهامت و عزم بسیار ، خشونت هایی را که در کودکی توسط معلم بازیگر وقت میروسلاو میکا الکسیچ متحمل شده بود ، محکوم کرد. ژست او شهادت بیشتری را تشویق می کند و الکسیچ تحت تحقیق است

آنجا گواهینامه توسط میلنا رادولوویچ بازیگر زن ، كه گفت كه معلم درام ، میروسلاو میكا الكسیچ در حالی كه هنوز خردسال بود ، مورد تجاوز قرار گرفت ، افكار عمومی صربستان را شوكه كرد.

الکسیچ یک معلم مشهور است ، که از مدرسه او “Stvar srca” نامیده می شود [Questione di cuore] بسیاری از بازیگران معروف صربستان از آنجا عبور کردند. اما اکنون شهادتهایی از دانشجویان سابق الکسیچ وجود دارد که در مورد سو abuse استفاده جنسی و روانی توسط کودکان صحبت می کنند.

در همین حال ، الكسیچ توسط دادستانی دادگاه عالی بلگراد شنیده شد و پس از آن به مدت 30 روز بازداشت شد. وی بین سالهای 2008 و 2020 به ارتكاب هشت مورد تجاوز جنسی و هفت عمل جنسی غیرقانونی علیه شش زن كه یكی از آنها هنوز خردسال است متهم شده است. اگرچه الکسیچ در هنگام بازجویی همه اتهامات را انكار كرد ، اما به نظر می رسد بخشی از مردم نظر قبلا او را محکوم کرده است.

داستان میلنا

میلنا رادولوویچ ، اکنون 26 ساله است ، او 11 ساله بود که توسط الکسیچ در طی یک تست ممیزی برای حضور در مدرسه او انتخاب شد. در روزهای اخیر ، بسیاری از دانش آموزان الکسیچ اظهارات میلنا را تأیید کرده اند: به محض ثبت نام کودک در مدرسه ، الکسیچ با والدین خود صحبت کرد ، و توضیح داد که دوره ها از جمله الزام دختران به دامن و کفش برای کودکان چگونه است ، و تأکید کرد که این اولین دیدار با والدین آنها آخرین جلسه آنها خواهد بود. با قبول شرایط تحمیل شده توسط الکسیچ ، والدین وی عملاً به وی اجازه دادند تا فرزندان خود را هر طور كه ​​صلاح می دید آموزش دهد.

همانطور که همه شاهدان تأیید کردند ، درسها با دعای پدر ما آغاز شد ، و الکسیچ بر ارزشهای سنتی دین ارتدکس ، و همچنین نظم و مجازات دقیق اصرار ورزید. او اغلب پسران را به مسافرت ها ، نمایشگاه ها می برد و همانطور که میلنا گفت ، حتی به آنها طرز تهیه سوپ را نیز آموزش می داد. پسران احساس می کردند عضوی از یک خانواده هستند و الکسیچ برای آنها مانند یک “پدر” بود.

“زمانی که ما 13-14 ساله بودیم در مورد رابطه جنسی صحبت می شد. [Aleksić] او در حضور پسران دیگر از ما س questionsالاتی پرسید ، سپس وقتی تنها بودیم از ما پرسید که آیا ما رابطه جنسی برقرار کرده ایم یا اینکه آنها را دوست داریم یا نه ، و گفت که رابطه جنسی برای سلامتی مهم است. “

میلنا برای اولین بار توسط الکسیک مورد تجاوز قرار گرفت در حالی که او 17 ساله بود و وی 61 ساله بود ، پس از آن ، همانطور که میلنا گفت ، او همچنان در مدرسه تجاوز به او ادامه داد ، در حالی که پسران دیگر کلاسهای اتاق بعدی را می دیدند.

“با رفتار دستکاری خود ، [Aleksić] هدف تحریک است [nelle sue vittime] احساس مسئولیت بسیار قوی ، همدستان ، گناه سرانجام ، برای القای ترس از تنها ماندن در آنها ، “میلنا گفت:” او سعی کرد همه اعتماد به نفس و امنیت را از بین ببرد.

میلنا از دانشکده هنرهای دراماتیک بلگراد فارغ التحصیل شد و به یک بازیگر موفق تبدیل شد و همچنین در خارج از کشور تجربه داشته است.

در نوامبر سال 2020 ، میلانا – همانطور که خودش گفت – با یک قربانی جدید الکسیچ ، یک دختر خردسال که میلنا او را نمی شناخت ، تماس گرفت. سپس معلوم شد که دختران دیگر ، قربانیان خشونت جنسی توسط الکسیس ، نیز با یکدیگر تماس گرفته و تصمیم به شکایت دارند.

“با آگاهی از همه این موارد ، خشونت را پنهان کنید [commesse da Aleksić] و سکوت به معنای ارتکاب جرم است. اگر ما تصمیم بگیریم که اکنون سکوت کنیم ، حتی اگر بدانیم که پنج کودک قربانی بالقوه دیگر نیز وجود دارد ، ما همدست خواهیم شد. “

“او معتقد بود که هیچ یک از ما صحبت نمی کنیم.”

برای دهه ها ، مدرسه میکا الکسیچ یک نقطه شروع اصلی برای کسانی است که می خواهند خود را وقف هنرهای نمایشی کنند. حدود 3000 پسر در سنین 7 تا 17 سالگی تحصیل خود را رها کرده اند. در گذشته ، بسیاری از بازیگران گزارش داده اند كه الکسیك با كمك به آنها در آمادگی برای كنكور آكادمی هنرهای دراماتیک ، موارد زیادی را به آنها آموخته است و از او بسیار سپاسگزار بوده اند. در چند روز گذشته ، اما شهادتهای کاملاً متفاوتی ظاهر شده است ، داستان های وحشتناک زنانی که تقریباً تجارب یکسانی داشته اند.

یکی از آن داستان ها بود به بازیگر جوان ایوا ایلینچیچ گفت (24) ، که به دختران پیوست ، شکایتی را علیه الکسیچ مطرح کرد. ایوا 17 ساله بود که الکسیک ، سپس شصت و سه ساله ، او را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داد. در طول وقایع ، ایوا در مورد آن با کسی صحبت نکرد ، نه با والدین و نه با دوستان.

“قدرت او در این واقعیت بود که او معتقد بود هیچ یک از ما صحبت نمی کنیم. در حالی که میلنا ، که از همه شجاع تر است ، ما را تحت تأثیر قرار داد و بالهایی به ما داد تا ما را آزاد کنیم. ” “میکا ما را در وجهه خود شکل داد ، ما را به افرادی تبدیل کرد که می خواست ما باشیم […] شما احساس می کنید که به او تعلق دارید ، که همیشه مدیون او هستید و حتی وقتی چنین قسمت های جدی اتفاق می افتد ، فکر می کنید که او شما را دوست دارد و هر کاری که انجام می دهد این کار را به سود شما انجام می دهد “، گفت ایوا.

در گذشته ، هیچ کس ، حتی والدین آن کودکانی که در برابر تکمیل کل دوره مدرسه الکسیچ مقاومت می کردند ، هرگز شهرت الکسیچ را زیر سوال نبردند. تماشا کردن مصاحبه ها توسط الکسیچ منتشر شده است ، شما می توانید جملاتی را گوش کنید که برخی از کودکان قبل از اتمام دوره تحصیل را ترک می کنند و برخی از والدین از مدرسه راضی نیستند. اما فقط در حال حاضر ، وقتی همه ماجرا روشن شد ، رسانه ها شاهد و خاطرات افرادی را گزارش می دهند که درباره دیگر قسمت های تاریک گذشته الکسیچ صحبت می کنند.

فراموشی و سکوت

در طی جنگهای یوگسلاوی سابق ، الکسیچ به جنایتکار جنگی زلجکو راجناتوویچ آرکان ، فرمانده وقت واحد شبه نظامی بدنام ببرها نزدیک بود. الکسیچ علاوه بر دانشکده بازیگری ، به دلیل طراحی مراسم ازدواج بین آرکان و خواننده توربو-فولک چک – و این خصوصاً در روزهای اخیر مورد تأکید واقع شده است – شناخته شده است. الکسیچ همچنین یکی از اعضای حزب تاسیس شده توسط آرکان بود.

جامعه صربستان ، که هرگز از آنچه در طول جنگ اتفاق افتاده است ، فاصله نگرفته است ، اگر توجیه کننده جنایات نباشد ، همچنان فراموش می کند و همیشه با انتقال ، فقر و بحران های سیاسی مداوم دست به گریبان است – به زودی آن فصل از گذشته الکسیچ را فراموش می کند .

حتی والدین این موضوع را فراموش کرده اند و معتقدند که مدرسه الکسیچ پناهگاهی خواهد بود که فرزندان آنها با روحیه مسیحیت ، روحیه ای راسخ اما صادقانه و سنتی پرورش می یابند و استعداد آنها برای رشد به عنوان هنرمند را رشد می دهند. دلیل دیگر محبوبیت مدرسه الکسیچ در این واقعیت نهفته است که همسرش استاد دانشکده هنرهای دراماتیک بلگراد است و بسیاری از پسران فارغ التحصیل از مدرسه الکسیچ ، که بعداً در دانشکده هنرهای نمایشی ثبت نام می کنند ، در دوره های همسرش شرکت می کنند. ، بعداً تبدیل به بازیگران موفقی شد.

از موارد بالا پاسخ های احتمالی برخی از س raisedالات مطرح شده در روزهای اخیر به دست می آید: چگونه ممکن است والدین چیزی در مورد آن نمی دانند؟ چرا آنها فرزندان خود را بدون بررسی در آنجا رها کردند؟ چرا آنها را در مقابل شکنجه های روحی که امروز درباره آنها زیاد صحبت می کنند محافظت نکردند؟ چرا آنها با فرزندانشان صحبت نکردند؟ و بچه ها سکوت کردند.

چالش جدید

از زمانی که میلنا رادولوویچ خشونت عمومی را که متحمل شده است ، بسیاری از همکاران و شخصیت های عمومی وی ، اما همچنین برخی از وزرای دولت صربستان ، مانند سایر زنان که از الکسیچ شکایت کرده اند ، از او حمایت کرده اند. برخی از روانشناسان در پاسخ به س questionsالات غالباً مخرب و بدخواهانه که چرا دختران تصمیم گرفتند فقط اکنون صحبت کنند ، درمورد روند ایجاد تروما توضیح دادند.

به نظر می رسد شهادت بازیگران و واکنش های افکار عمومی برای ایجاد نقطه عطفی در جامعه صربستان باشد. امروزه کمتر از حد معمول اصرار بر داستان مردسالار وجود دارد که یک زن مسئول خشونت وارده است ، و این واقعیت که این رسوایی شخصیت های عمومی را درگیر می کند ، جلوه بیشتری به کل داستان داده است.

این اولین بار است که اکثریت افکار عمومی صربستان به قربانیان اعتقاد دارند ، آشکارا از آنها حمایت می کنند و رسانه های اجتماعی مملو از شهادت زنان است – برخی ترجیح داده اند هویت خود را فاش کنند ، دیگران نه – از صربستان ، بلکه از کشورهای دیگر منطقه که گزارش کرده اند تجربه آسیب زایی مشابهی را تجربه کرده اند.

اکنون قربانیان ، بلکه افکار عمومی و بالاتر از همه دادگستری ، باید با چالشی جدید روبرو شوند: تحقیقات ، پیگرد قانونی و دشواری در ایجاد جرایم طولانی مدت. با این حال ، این واقعیت که برخی از زنان جوان شجاع دور هم جمع شده و علناً در مورد آسیب دیدگی صحبت کردند و تصمیم گرفتند که عامل جنایت را مجازات نکنند ، در حال حاضر یک نقطه عطف در جامعه صربستان است.

نظرات ، تا آنجا که ممکن است ، توسط کارمندان ما قبل از اعلام عمومی بررسی می شود. زمان مورد نیاز برای این عملیات ممکن است متفاوت باشد. به خط مشی ما بروید

نظرات وبلاگدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *