صربستان: افشای خشونت جنسی ، مسئله شجاعت / صربستان / مناطق / خانه


پرتره یک زن گریان © BDS Piotr Marcinski / Shutterstock

© BDS Piotr Marcinski / Shutterstock


میلنا رادولوویچ ، بازیگر صربستان ، با شهامت و عزم بسیار ، خشونت هایی را که در کودکی توسط معلم آن زمان بازیگر میروسلاو میکا الکسیچ متحمل شد ، محکوم کرد. ژست او شهادت بیشتری را تشویق می کند و الکسیک تحت تحقیق است

آنجا گواهینامه توسط میلنا رادولوویچ بازیگر زن ، كه گفت كه معلم درام میروسلاو میكا الكسیچ در حالی كه هنوز خردسال بود ، مورد تجاوز قرار گرفت ، افكار عمومی صربستان را شوكه كرد.

الکسیچ یک معلم مشهور است ، که از مدرسه او “Stvar srca” نامیده می شود [Questione di cuore] بسیاری از بازیگران معروف صربستان از آنجا عبور کردند. اما اکنون شهادتهایی از دانشجویان سابق الکسیچ وجود دارد که از سو abuse استفاده جنسی و روانی که در کودکی متحمل شده اند صحبت می کنند.

در همین حال ، الكسیچ توسط دادستانی دادگاه عالی بلگراد شنیده شد و پس از آن به مدت 30 روز بازداشت شد. وی متهم به ارتکاب هشت مورد تجاوز جنسی و هفت عمل جنسی غیرقانونی علیه شش زن که یکی از آنها هنوز خردسال است ، بین سالهای 2008 و 2020 است. اگرچه الکسیچ در هنگام بازجویی کلیه اتهامات را انکار کرد ، اما این بار بخشی از افکار عمومی است به نظر می رسد او جهت باور به قربانیان است.

داستان میلنا

میلنا رادولوویچ ، اکنون 26 ساله است ، او 11 ساله بود که توسط الکسیچ در طی یک تست ممیزی برای حضور در مدرسه او انتخاب شد. در روزهای اخیر ، بسیاری از دانش آموزان الکسیک گفته میلنا را تأیید کرده اند: به محض ثبت نام کودک در مدرسه ، الکسیچ با والدین خود صحبت می کند ، و نحوه کار دوره ها را توضیح می دهد ، از جمله الزام دختران به پوشیدن دامن و کفش برای کودکان. که این اولین دیدار با والدین آنها آخرین دیدار آنها خواهد بود. با قبول شرایط تحمیل شده توسط الکسیچ ، والدین وی عملاً به وی اجازه دادند تا فرزندان خود را هر طور كه ​​صلاح می دید آموزش دهد.

همانطور که همه شاهدان تأیید کردند ، درسها با دعای پدر ما آغاز شد ، و الکسیچ بر ارزشهای سنتی دین ارتدکس ، و همچنین نظم و مجازات دقیق اصرار ورزید. او اغلب پسران را به مسافرت ها ، نمایشگاه ها می برد و همانطور که میلنا گفت ، حتی به آنها طرز تهیه سوپ را آموزش می داد. پسران احساس می کردند عضوی از یک خانواده هستند و الکسیچ برای آنها مانند یک “پدر” بود.

“زمانی که ما 13-14 ساله بودیم در مورد رابطه جنسی صحبت می شد. [Aleksić] او در حضور پسران دیگر از ما س questionsالاتی پرسید ، سپس هنگامی که تنها بودیم ، از ما سال کرد که آیا ما رابطه جنسی برقرار کرده ایم یا اینکه آنها را دوست داریم ، و گفت که رابطه جنسی برای سلامتی مهم است. “

میلنا برای اولین بار توسط الکسیک مورد تجاوز قرار گرفت در حالی که او 17 ساله بود و او 61 ساله بود ، پس از آن – همانطور که میلنا گفت – او به تجاوز به او ادامه داد ، همچنین در مدرسه ، در حالی که پسران دیگر کلاسهای اتاق بعدی را می دیدند.

“با رفتار دستکاری خود ، [Aleksić] هدف تحریک است [nelle sue vittime] احساس مسئولیت بسیار قوی ، همدستان ، گناه سرانجام ، برای القای ترس از تنها ماندن در آنها ، “میلنا گفت:” او سعی کرد تمام اعتماد به نفس و امنیت را از بین ببرد.

میلنا از دانشکده هنرهای دراماتیک بلگراد فارغ التحصیل شد و به یک بازیگر موفق تبدیل شد و همچنین در خارج از کشور تجربه داشته است.

در نوامبر سال 2020 ، میلانا – همانطور که خودش گفت – با یک قربانی جدید الکسیچ ، یک دختر خردسال که میلنا او را نمی شناخت ، تماس گرفت. سپس معلوم شد که دختران دیگری که قربانی خشونت جنسی الکسیچ شده اند نیز با یکدیگر تماس گرفته و تصمیم گرفته اند شکایت کنند.

“آگاهی از همه اینها ، پنهان کردن خشونت [commesse da Aleksić] و سکوت به معنای ارتکاب جرم است. اگر ما تصمیم بگیریم که اکنون سکوت کنیم ، حتی اگر بدانیم که پنج کودک قربانی بالقوه دیگر نیز وجود دارد ، ما همدست خواهیم شد. “

“او معتقد بود که هیچ یک از ما صحبت نمی کنیم.”

برای دهه ها ، مدرسه میکا الکسیچ یک نقطه شروع اصلی برای کسانی است که می خواهند خود را وقف هنرهای نمایشی کنند. حدود 3000 کودک 7 تا 17 ساله ترک تحصیل کرده اند. در گذشته ، بسیاری از بازیگران گزارش داده اند كه الكسیچ با كمك به آنها در آمادگی برای كنكور آكادمی هنرهای دراماتیک ، موارد زیادی را به آنها آموخته است و از او بسیار سپاسگزار بوده اند. در چند روز گذشته ، اما شهادتهای کاملاً متفاوتی ظاهر شده اند ، داستانهای وحشتناک درباره زنانی که تقریباً تجارب یکسانی دارند.

یکی از آن داستان ها بود به بازیگر جوان ایوا ایلینچیچ گفت (24) ، که به دختران پیوست ، شکایتی را علیه الکسیچ مطرح کرد. ایوا 17 ساله بود که الکسیک ، سپس شصت و سه ساله ، او را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داد. در حین وقایع ، ایوا در مورد آن با کسی صحبت نکرد ، نه با والدین و نه با دوستان.

“قدرت او در این واقعیت بود که او معتقد بود هیچ یک از ما صحبت نمی کنیم. تا اینکه میلنا ، که از همه شجاع تر است ، ما را به حرکت درآورد و به ما بالهایی داد تا ما را آزاد کنیم. “او گفت ، مدرسه الکسیچ را فرقه ای توصیف کرد که در آن الکسیچ از اقتدار انکارناپذیری برخوردار است. “میکا ما را در وجهه خود شکل داد ، ما را به افرادی تبدیل کرد که می خواست ما باشیم […] شما احساس می کنید که به او تعلق دارید ، که همیشه مدیون او هستید و حتی وقتی چنین قسمت های جدی اتفاق می افتد ، فکر می کنید که او شما را دوست دارد و هر کاری که انجام می دهد این کار را به سود شما انجام می دهد “، گفت ایوا.

در گذشته ، هیچ کس ، حتی والدین آن کودکانی که در برابر تکمیل کل دوره مدرسه الکسیچ مقاومت می کردند ، هرگز شهرت الکسیچ را زیر سوال نبردند. تماشا کردن مصاحبه ها توسط الکسیچ منتشر شده است ، شما می توانید ادعاهایی مبنی بر ترک برخی از کودکان در مدرسه قبل از اتمام دوره و برخی از والدین از مدرسه راضی نباشید. اما فقط در حال حاضر ، وقتی همه ماجرا روشن شد ، رسانه ها شاهد و خاطرات افرادی را که درباره دیگر قسمت های تاریک گذشته الکسیچ صحبت می کنند ، گزارش می دهند.

فراموشی و سکوت

در طول جنگهای یوگسلاوی سابق ، الکسیچ به جنایتکار جنگی زلجکو راجناتوویچ آرکان ، فرمانده وقت شبه نظامی معروف بدنام ببرها نزدیک بود. الکسیچ علاوه بر دانشکده بازیگری ، برای طراحی مراسم ازدواج بین آرکان و خواننده توربو-فولک چک نیز شناخته شده است – و این جنبه در روزهای اخیر به ویژه مورد تأکید قرار گرفته است. الکسیچ همچنین یکی از اعضای حزب تاسیس شده توسط آرکان بود.

جامعه صربستان – که هرگز از آنچه در طول جنگ اتفاق افتاده است با فاصله و انتقاد فاصله نگرفته است ، حتی اگر توجیه کننده جنایتی نباشد ، همیشه فراموش می کند و همیشه با گذار ، فقر و بحران های مداوم سیاسی دست و پنجه نرم می کند – به زودی آن فصل را از گذشته فراموش می کند. الکسیچ

حتی والدین این واقعیت را فراموش کرده اند و معتقدند که مدرسه الکسیچ پناهگاهی خواهد بود که فرزندان آنها با روحیه مسیحیت ، روحیه ای راسخ اما صادقانه و سنتی پرورش می یابند و استعداد خود را برای تبدیل شدن به یک هنرمند رشد می دهند. دلیل دیگر محبوبیت مدرسه الکسیچ در این واقعیت نهفته است که همسرش استاد دانشکده هنرهای دراماتیک بلگراد است و بسیاری از پسران فارغ التحصیل از مدرسه الکسیچ ، که بعداً در دانشکده هنرهای نمایشی ثبت نام می کنند ، در دوره های همسرش شرکت می کنند. ، بعداً تبدیل به بازیگران موفقی شد.

از موارد بالا پاسخ های احتمالی برخی از س raisedالات مطرح شده در روزهای اخیر به دست می آید: چگونه ممکن است والدین چیزی در مورد آن نمی دانند؟ چرا آنها فرزندان خود را بدون بررسی در آنجا رها کردند؟ چرا آنها را در مقابل شکنجه های روحی که امروز درباره آنها زیاد صحبت می کنند محافظت نکردند؟ چرا آنها با فرزندانشان صحبت نکردند؟ و بچه ها سکوت کردند.

چالش جدید

از آنجایی که میلنا رادولوویچ خشونت هایی را که متحمل شده علناً محکوم کرد ، بسیاری از همکاران و اعضای جامعه و همچنین برخی از وزرای دولت صربستان ، مانند سایر زنان که از الکسیچ شکایت کرده اند ، از او حمایت کرده اند. برخی از روانشناسان در پاسخ به این س ،ال ها که اغلب بدخواهانه و بدخواهانه بودند ، چرا دختران تصمیم گرفتند فقط اکنون صحبت کنند ، در مورد روند ایجاد این تروما توضیح دادند.

به نظر می رسد که شهادت بازیگران و واکنش افکار عمومی می تواند لحظه ای در جامعه صربستان رقم بخورد. امروزه کمتر از حد معمول اصرار بر داستان مردسالار وجود دارد که زن مسئول خشونت است و این واقعیت که رسوایی شخصیت های عمومی را درگیر می کند ، جلوه بیشتری به کل داستان داده است.

این اولین بار است که اکثریت افکار عمومی صربستان به قربانیان اعتقاد دارند ، آشکارا از آنها حمایت می کنند و رسانه های اجتماعی مملو از شهادت زنان است – برخی ترجیح داده اند هویت خود را فاش کنند ، دیگران نه – از صربستان ، بلکه از کشورهای دیگر منطقه که گزارش کرده اند تجربه آسیب زایی مشابهی را تجربه کرده اند.

اکنون قربانیان ، بلکه افکار عمومی و بالاتر از همه دادگستری ، باید با چالشی جدید روبرو شوند: تحقیقات ، پیگرد قانونی و دشواری در ایجاد جرایم طولانی مدت. با این حال ، این واقعیت که برخی از زنان جوان دلیر دور هم جمع شده و درمورد صدمات متحمل شده علناً صحبت کردند ، مصمم بودند که مجرم را مجازات نکنند ، در حال حاضر یک نقطه عطف در جامعه صربستان است.

نظرات ، تا آنجا که ممکن است ، توسط کارکنان ما قبل از اعلام عمومی بررسی می شود. زمان مورد نیاز برای این عملیات ممکن است متفاوت باشد. به خط مشی ما بروید

نظرات وبلاگ طراحی شده توسطدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *