سیاستمداران از آنچه در کنگره آمریکا اتفاق می افتد انتقاد می کنند. ترامپ و طرفدارانش خواستار احترام به دموکراسی iROZHLAS شدند


رهبران جهان آنچه در واشنگتن رخ می دهد ، جایی که طرفداران دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ساختمان کاپیتول را اشغال کرده اند ، محکوم کردند. در آن زمان ، هر دو مجلس کنگره در حال تأیید نتیجه انتخابات ریاست جمهوری نوامبر بودند. به گفته نمایندگان انگلیس ، آلمان ، فرانسه ، ناتو و جمهوری چک ، خشونت های زمینی عالی ترین نهادهای آمریکایی تکان دهنده و شرم آور است. سیاستمداران سایر کشورها از رئیس جمهور ترامپ و طرفدارانش خواسته اند که به دموکراسی احترام بگذارند.
واشنگتن
(به روز شده: 3:50 PM 1/7/2021)

من در فیس بوک به اشتراک می گذارم
در توییتر به اشتراک بگذارید


در LinkedIn به اشتراک بگذارید


چاپURL را کپی کنید
آدرس مخفف

نزدیک
درگیری بین معترضین و پلیس در مقابل ساختمان کنگره منبع: CTK / AP

خشونت در پایتخت واشنگتن توسط رئیس جمهور جمهوری خواه سابق جورج دبلیو بوش و روسای جمهور سابق دموکرات بیل کلینتون و باراک اوباما محکوم شده است. دولتمردان سابق دموکرات ، رفتار ترامپ و رد مکرر او از نتایج انتخابات را مقصر می دانند.

بوش گفت: “من از اینكه بعضی رهبران سیاسی بعد از انتخابات چقدر بی پروا هستند وحشت دارم.” اگرچه وی در بیانیه خود از کسی نام نبرد ، اما به گفته CNN ، وی به وضوح به رئیس فعلی دولت دونالد ترامپ و برخی از طرفداران حزب جمهوری خواه اشاره دارد. پس از انتخابات نوامبر ، که جو بایدن ، نامزد دموکرات ها پیروز شد ، آنها بارها و بارها نتایج آرا را با ادعاهای بی اساس تقلب به چالش کشیدند.

بوش گفت: “این نگاه نفرت انگیز و دلخراشی است.” وی افزود: “نتایج انتخابات در جمهوری های موز زیر سوال می رود – نه در جمهوری دموکراتیک ما” ، افزود که خشونت در این بخش توسط “افرادی که با دروغ و امیدهای دروغین به شور و اشتیاق آنها دامن می زند” به راه افتاد.

اوباما روز چهارشنبه گفت: “تاریخ به درستی خشونت روز چهارشنبه در پایتخت را به یاد می آورد ، که توسط رئیس جمهور فعلی به او دامن زده شد ، و او همچنان دروغ می گوید که نتیجه انتخابات قانونی به عنوان لحظه بی احترامی و شرم است.” اوباما افزود: “اکنون دو ماه است که حزب سیاسی و اکوسیستم های رسانه ای وابسته به آن تمایلی به گفتن حقیقت به پیروان خود ندارند – اینکه انتخابات به خصوص نزدیک نبود و جو بایدن رئیس جمهور منتخب از 20 ژانویه روی کار خواهد آمد.”

سخنان ترامپ به شدت مورد انتقاد سلف بوش ، بیل کلینتون قرار گرفت ، وی گفت که او به مدت چهار سال در انتخاب بازیگران کاپیتول سهیم بود. سیاست های سمی، اطلاعات نادرست و ایجاد بی اعتمادی در سیستم. این مسابقه توسط دونالد ترامپ و بزرگترین خادمانش ، از جمله بسیاری در کنگره ، که می خواهند نتیجه انتخابات باخته را خنثی کنند ، آتش زد ، کلینتون را نوشت ، همسرش هیلاری و ترامپ در انتخابات 2016 شکست خوردند.

انتقاد اروپا

“کنگره آمریکا معبد مردم سالاری است. شهادت صحنه های واشنگتن یک شوک است. ما معتقدیم که ایالات متحده انتقال مسالمت آمیز قدرت به جو بایدن را تضمین می کند. “” چارلز میشل ، رئیس شورای اروپا ، با اشاره به رئیس جمهور منتخب در ماه نوامبر نوشت.

رئیس کمیسیون اروپا اورسولا فون در لاین نیز در مورد انتقال مسالمت آمیز قدرت صحبت کرد. “من به قدرت نهادهای آمریکایی و دموکراسی اعتقاد دارم. عنصر اصلی انتقال صلح آمیز قدرت است. جو بایدن در انتخابات پیروز شد. وی گفت: “من مشتاقانه منتظر همکاری با وی به عنوان رئیس جمهور بعدی ایالات متحده هستم.”

“صحنه های شرم آور در کنگره آمریکا. بوریس جانسون ، نخست وزیر انگلیس در توییتر خود نوشت: “ایالات متحده هزینه دموکراسی در سراسر جهان را می پردازد و اکنون داشتن یک انتقال صلح آمیز و منظم قدرت بسیار ضروری است.”

وزیر خارجه آلمان به هایکو ماس ترامپ گفت که تصمیم رای دهندگان آمریکایی در انتخاب رقیب خود ، جو بایدن را در انتخابات ریاست جمهوری بپذیرد. رئیس دولت خارج شده رای را بلند مدت و بدون مدرک می خواند. به گفته مااس ، خشونت ناشی از سخنان آزار دهنده ترامپ بود.

جلسه دو مجلس کنگره پس از شکست هواداران ترامپ در پلیس و سرویس های امنیتی ، ورود به ساختمان و متعاقبا یورش به مجلس سنا و مجلس نمایندگان باید قطع شود. پلیس با گاز اشک آور در آنها مداخله کرد ، چندین نفر زخمی شدند.

مائس در توئیتر خود نوشت: “دشمنان دموکراسی از این صحنه های هولناک واشنگتن به وجد می آیند” و ترامپ و رای دهندگانش را متوقف کردبا زیر پا گذاشتن دموکراسی.

خشونت علیه نهادهای آمریکایی نیز توسط وزیر خارجه فرانسه ژان ایو لودریان محکوم شد ، وی گفت این “حمله جدی به دموکراسی” است. وی در توئیتر خود نوشت: “باید به اراده و انتخاب مردم آمریکا احترام گذاشته شود.” دبیرکل ناتو ، جنس استولتنبرگ ، حوادث واشنگتن را “تکان دهنده” توصیف کرد و گفت که باید به نتایج انتخابات دموکراتیک در ایالات متحده احترام گذاشت.

نخست وزیر کانادا جاستین ترودو به خبر 1130 گفت: “البته ما نگران هستیم و وضعیت را لحظه به لحظه رصد می کنیم.” وی افزود: “من فکر می کنم نهادهای دموکراتیک آمریکا قوی هستند و امیدواریم که همه چیز به زودی به حالت عادی برگردد.”

مقاله تحت گزارش آنلاین است.

واکنش های چک

توماس پترزیچک وزیر امور خارجه چک گفت: “سرقت و خشونت در سنای ایالات متحده نمونه خوبی از کشورهایی نیست که دموکراسی برای جایگاه خود در معرض آفتاب سخت می جنگد.”

جان هاماچک ، معاون نخست وزیر و وزیر کشور گفت ، این نتیجه تلاش برای دو قطبی شدن جامعه است. وی همچنین وقایع موجود در سر توییتر را تکان دهنده توصیف کرد. به گفته وی ، صحنه های این فصل تکان دهنده است. آنها جهت گیری سیاست تشدید تنش ها در جامعه ، تلاش برای دو قطبی شدن و عدم تمایل کامل به پذیرش نتیجه انتخابات دموکراتیک را نشان می دهد ، در توییتر اعلام کرد. وی ابراز امیدواری کرد که نیروهای امنیتی بتوانند به سرعت نظم را برقرار کنند.

“ترک وحشتناک (غیر)” پرزیدنت ترامپ از رئیس جمهور ترامپ ، که به جمهوری خواهان آسیب می رساند و اصول اساسی قانون اساسی ایالات متحده را تضعیف می کند ، توسط رئیس ODS ، پیتر فیالا در توییتر توصیف شد. وی افزود: “من جمهوری خواهانی را دوست دارم كه علی رغم فشارهای زیاد ، از قانون اساسی ، دموكراسی ، قانون و تصمیمات رأی دهندگان دفاع می كنند ، حتی اگر سیاست را دوست ندارند.”

رئیس جمهور ترامپ ، ماکتا پکاروا آدامووا نیز ترامپ را تهدید می داند. وی در همان شبکه اجتماعی گفت که مادلین آلبرایت وزیر امور خارجه پیشین در کتاب “فاشیسم” از جمله در مورد وی هشدار داده است. “او اغلب کوچک می شد – هیچ چیز خیلی وحشتناکی اتفاق نمی افتد. با این حال ، عکسهای کنگره به وضوح نشان می دهد که (ترامپ) برای دموکراسی چقدر خطرناک است. “

ЧТК

من در فیس بوک به اشتراک می گذارم
در توییتر به اشتراک بگذارید


در LinkedIn به اشتراک بگذارید


چاپURL را کپی کنید
آدرس مخفف

نزدیک


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *