ساکسونی به مسافران چک تنها یک آزمون در هفته نیاز دارد. آزمون خانگی رایگان iROZHLAS را بررسی کنید


ساکسونی فقط به یک آزمایش ویروس کرونا برای مسافران چک و لهستانی به جای دو آزمایش ویروس کرونا در هفته نیاز دارد و این مقرره را یک هفته به تعویق می اندازد. آزمون ها باید از روز دوشنبه 18 ژانویه توسط مسافران ارسال شود. این را وزیر اقتصاد زاکسن مارتین دولیگ روز جمعه پس از جلسه دولت استانی در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد.
برلین

من در فیس بوک به اشتراک می گذارم
در توییتر به اشتراک بگذارید


در LinkedIn به اشتراک بگذارید


چاپURL را کپی کنید
آدرس مخفف

نزدیک
وزیر اقتصاد ساکسون ، مارتین دولیگ نیز قول کمک مالی برای آزمایش های آنتی ژن ، حداکثر ده یورو (260 کرون) را داد | عکس: میهائلا دانلووا منبع: iROZHLAS.cz

دولیگ درباره اقدامات قرنطینه ای گفت: “اعداد چشمگیر هستند و ما باید واکنش نشان دهیم.” در همان زمان ، وی گفت که موج کینه ناشی از کارفرمایان ، اتاق های بازرگانی ، اتحادیه ها و کارگران خارجی را درک می کند.

“ما این رزروها را جدی می گیریم. به همین دلیل امروز ما تلاش کرده ایم تا به یک راه حل عملی برسیم. “وی خاطرنشان کرد که دولت ساکسون فرصتی بزرگ برای لهستان و جمهوری چک برای ارائه آزمایشات رایگان برای شهروندان خود می بیند.

این تصمیم توسط وزیر امور خارجه چک ، توماس پتروزیچک ، طی یک تماس ویدیویی روز جمعه توسط وزیر امور اجتماعی ساکسون ، پترا کوپینگووا ، که همچنین مسئول وزارت بهداشت است ، پیشنهاد شده است.

دولیگ ، که به رابطه کوپینگ با پترزیسک اشاره می کند ، گفت: “ما این آزمایشات را تشخیص خواهیم داد.” وی افزود که در ساکسونی برای مسافرینی که قادر به استفاده از تست رایگان در وطن خود نباشند ، راه حلی جستجو خواهد شد.

کپینگ گفت لهستان یک مرکز آزمون مرزی ایجاد می کند ، در حالی که چک ها می توانند از تست های رایگان به عنوان بخشی از آزمون های ملی در جمهوری چک استفاده کنند. وزیر ساکسون گفت: “البته ، مسافران چک از مزیت بزرگی در این امر برخوردار هستند.”

راه حل خوش آمدید

مسافران چک روز جمعه از این تصمیم استقبال کردند. “این یک سفر منطقی است. آنها عمدتاً گفتند كه آزمایش آنتی ژن می دهند و جمهوری چک حتی باید بررسی كند كه آیا این آزمایش برای مسافران رایگان است یا توسط بیمه های درمانی بر اساس فاكتور مجدد در آلمان جبران می شود. این برای هر دو کشور کاملاً ایده آل خواهد بود “. زوزانا وینترووا ، رئیس انجمن مسافران در جمهوری چک.

به گفته وینترووا ، آزمایش ها هنوز در بایرن اجباری نیستند و مسافران رایگان هستند. وی افزود: “من در اینجا مشکلی نمی بینم.”

دوليگ از كارفرمايان ساكس خواست تا براي آماده شدن براي اين اقدام از تعويق هفتگي آزمايش هاي اجباري استفاده كنند. وی پیشنهاد کرد کسانی که متخصص مراقبت های بهداشتی خاص خود در این شرکت را برای انجام آزمایش های محل کار ندارند ، توسط صلیب سرخ آلمان آموزش دهند که این گزینه را ارائه می دهد. کاپینگ همچنین با اشاره به اینکه این آموزش فقط 80 دقیقه به طول می انجامد ، چنین شرکت هایی را به انجام چنین اقدامی فراخواند.

او همچنین به آنها قول کمک برای آزمایش آنتی ژن ، حداکثر ده یورو (260 کرون) را داد. تا این مقدار ، می توان یک تست سریع خریداری کرد. اگر افراد توسط پزشک یا داروخانه معاینه می شوند ، مقدار آزمایش سریع معمولاً از 30 یورو شروع می شود.

ЧТК

من در فیس بوک به اشتراک می گذارم
در توییتر به اشتراک بگذارید


در LinkedIn به اشتراک بگذارید


چاپURL را کپی کنید
آدرس مخفف

نزدیک


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *