رادیو دانشجو ، مبارزه برای بقا / اسلوونی / مناطق / خانه


دانشجو در میکسر (© wavebreakmedia / Shutterstock)


در شرایطی که از ابتلا به همه گیری همه گیر نیست ، سازمان دانشجویی دانشگاه لیوبلیانا – ŠOU – همه بودجه را از رادیو دانشجوی خود برداشت کرد. آنها می خواهند صدای آزاد را ساکت کنند و کسانی را که آن را زنده می کنند محکوم کنند

خودکفایی یا خصوصی سازی. این گزینه جایگزین نمایشی است که نمایندگان رادیو دانشجویی تاریخی لیوبلیانا ، رادیو دانشجو ، در 5 ژانویه دیدار کردند. این اولتیماتوم از طرف هیاتی از طرف SHOW ، سازمان دانشجویی دانشگاه لیوبلیانا ، ناشر واقعی رادیو ، ارائه شد.

رادیو دانشجو – که OBC Transeuropa چندین بار با آن همکاری کرده است – پس از تظاهرات دانشجویی در سال 1968 و 1969 متولد شد. RŠ ویژگی های اساسی رادیو عمومی و خدمات عمومی را ترکیب می کند. این برنامه علاوه بر ایجاد و پخش برنامه های هنری ، اطلاعاتی و موسیقی ، نقش مهمی در آموزش و پرورش دارد: جوانان را در روزنامه نگاری و سایر مشاغل موجود در این بخش آموزش می دهد و اطلاعات عمومی را در مورد موضوعات غالباً غافل از رسانه های سنتی ارائه می دهد.

زنگ هشدار برای زنده ماندن اپراتور تلویزیون در 11 ژانویه توسط مدیر آنا Kandare و مدیر مسئول Matyazh Zorets در یک کنفرانس مطبوعاتی تکرار شد ، که در آن آنها تأکید کردند که این واقعیت که بودجه سازمان دانشجویی برای سال 2021 موقعیت معمول برای تأمین مالی را فراهم نمی کند ، به ویژه جدی است. اگرچه فقط یک چهارم کل بودجه کار رادیو دانشجو را پوشش می دهد ، اما این کل ساختار بودجه را به خطر می اندازد ، که عمدتاً ناشی از کمک مالی بسیاری از پروژه های ملی و اروپایی است.

دلایل چنین اقدام جدی را می توان در نظر ŠOU در وضعیت مالی نامشخص ناشی از همه گیری Covid-19 و کاهش اخیر دولت توسط منابع قابل توجهی که قبلاً به سازمان دانشجویی اختصاص داده شده بود ، به ترتیب 600 هزار یورو برای سال 2021 ، جستجو کرد.

طبق رادیو udtudent ، بیشتر ، به ویژه تمایل به تنظیم این رادیو مستقل و رایگان وجود دارد.

“بزرگترین و قدیمی ترین ایستگاه رادیویی دانشجویی مستقل اروپا بدیهی است که باری برای خلاص شدن از آن در اسرع وقت است. در این مرحله ، ما تعجب می کنیم که شما تا چه حد هدف و مأموریت تعریف شده توسط قانون بخشی و قوانین اساسی دانشجویان را انجام می دهید و منافع جامعه دانشجویی را به طور کلی نشان می دهد “، در بیانیه منتشر شده توسط رادیو دانشجو در ماجرا “آنها به وضوح نگران اخبار مهم و مخالفت دموکراتیک هستند”.

این بیانیه ادامه می دهد: “ما معتقدیم كه جامعه دانشجویی نباید در یك حباب زندگی كند ، و این باعث می شود كه هر سال حدود 250 كارآموز را در رادیو دانشجو آموزش دهیم كه از این تعداد 50 جوان تازه تحصیل كرده به جامعه بیش از 200 روزنامه نگار ، مجری ، تكنسین ملحق می شوند.” تهیه کنندگان و ویراستاران ویدیو ، که با هم بیش از 5500 مشارکت در ویراستاری در سال ایجاد می کنند. در این میان مواردی است که توسط یکی از بهترین نسخه های علمی در سطح ملی و انتخاب و بحث در مورد موضوعات سیاست خارجی نوشته شده است ، که اغلب در فضای رسانه ای ما نادیده گرفته می شوند. ترک حباب همچنین به این معنی است که سردبیران موسیقی خستگی ناپذیر از موقعیت – بیش از نیم قرن – به عنوان بستری بی نظیر برای موسیقی جایگزین ساخته و از آن دفاع کرده اند. این حقایق بدیهی است که برای مدیریت شو معنای زیادی ندارد. “

نمایندگان رادیو دانشجو از شما می خواهند که فوراً تلاش برای خصوصی سازی اپراتور تلویزیون را متوقف کرده و بودجه سالهای 2021 و 2022 را که دوره انتقال دو ساله است و به سازماندهی تدریجی نهادی اپراتور تلویزیون اختصاص خواهد یافت ، تضمین کنید. همچنین نهادهای ذی صلاح دولتی لازم است نقش مهمی در جلوگیری از فروش و بازاریابی رادیو دانشجو داشته باشند و رسالت خود را در دنیای رسانه ها و آموزشها به دلیل منافع عمومی حفظ کنند ، زیرا این امر کمک شایانی به حقوق کلیه دانشجویان و مخاطبان منتقد می کند.

در این بیانیه آمده است: “چالش زنده ماندن ما در تاریخ 50 ساله رادیو بی سابقه است.” اپراتور تلویزیون با 200 کارمند جوان خود ، 17 ساعت برنامه زنده در روز را تضمین می کند.

این نشریه به عنوان بخشی از پاسخ سریع به آزادی رسانه (MFRR) ایجاد شده است که توسط کمیسیون اروپا تأمین مالی شده است. محتوای این نشریه تنها مسئولیت Osservatorio Balcani e Caucaso Transeuropa است و به هیچ وجه نمی توان عقاید اتحادیه اروپا را منعکس کرد.

امسال OBCT 20 سال را جشن می گیرد. به ما کمک کنید تا سفر خود را ادامه دهیم ، در نزدیکی جامعه خود باشیم که شامل خبرنگاران ، فعالان جامعه مدنی ، محققان دانشگاه ، دانشجویان ، مسافران ، تماشاگران و همه خوانندگان ما است. مشترک شدن در OBCT!

نظرات ، تا آنجا که ممکن است ، قبل از انتشار توسط کارکنان ما بررسی می شوند. زمان مورد نیاز برای این عملیات ممکن است متفاوت باشد. به خط مشی ما بروید

نظرات وبلاگدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *