در امتداد دانوب با دوچرخه / بالکان / مناطق / خانه


دوچرخه سواری در بوداپست در دانوب (© robertonencini / Shutterstock)

دوچرخه سواری در بوداپست در دانوب (© روبرتونونسینی/ شاتر استوک)


با دو چرخ از دریای شمال تا بلگراد ، مسیر دانوب را از وین دنبال کنید. سفری که انریکو بریتزی در خبرهای خوب از دنیای قدیم روایت می کند. مرور

انریکو بریتزی که در سال 1994 با تعجب آور “جک فروسیانته گروه را ترک کرد” شروع به کار کرد ، اکنون به یک نویسنده سفر خارق العاده تبدیل شده است ، تا حدی خاص مانند چاتوین یا پاتریک لی فارمور ، سفرهای کند ، بصیرت ، مانند سفرهایی که با پای پیاده یا با دوچرخه انجام می شود. مورد دوم در مورد کتاب جدید بریز “خبرهای خوب از دنیای قدیم” ، با زیرنویس بسیار توضیحی “سفر با دو چرخ در دانوب” ، که توسط انتشارات سولفرینو منتشر شده است. این البته ادای احترامی است به همان سفری که فرمور در دهه 1930 با پای پیاده ، از هلند با مقصد استانبول آغاز كرد ، سفری كه در سه كتاب فوق العاده روایت شده است ، همگی توسط آدلفی “زمان هدیه” ، “در میان جنگل ها و آب” منتشر شده است. و جاده شکسته.

نسیم با دوچرخه با یکی از دوستانش نورمن از دریای شمال حرکت می کند ، یک بخش ذکر شده ، که – با برخی تصادفاتی که برای نویسنده در روابط شخصی با یک ماهواره دیگر رخ داده است – ما به وین می رسیم ، اولین چهار پایتخت ، مسیرهای دوچرخه سواری و بخش هایی از جاده های عادی شلوغ در امتداد دانوب ، خور را لمس می کند و فعلاً پایان می یابد ، پس از ورود به براتیسلاوا و بوداپست ، سفر به بلگراد (بخش بعدی از پایتخت صربستان به دریای سیاه یک سفر آینده و تاریخچه مربوط به آن در سال آینده است).

اعتراف می کنم که کمی به شرکت حسادت می کردم. بالکان ، دلیل بسیاری از نوشته ها و برخی از کتاب های من ، چندین سال است که با قایق در دانوب (از بلگراد تا وین) و با اتومبیل (از تریست به تسالونیکی و سپس آتن) و همچنین چندین سفر گاه به گاه از آن عبور کرده ام ، اما می فهمم که انجام آنها با دوچرخه (یا پیاده) مانند Brizzi به شما فرصتی برای چشم انداز متفاوت می دهد ، حتی اگر ایده آل – شاید غیرممکن – این باشد که بدون برنامه راه رفتن انجام دهید ، همانطور که خود بریززی و همراهش گفته اند (که سپس مجبور خواهد شد نویسنده را در بوداپست تنها بگذارد تا دوباره به کار خود برگردد). برنامه پیاده روی در واقع شما را مجبور می کند که به برنامه خود پایبند باشید و بنابراین لذت ماندن در مکان ها و در کنار افرادی را که مستلزم توقف طولانی تر هستند ، از دست می دهد ، همچنین از گزارش واقعی شما در مورد مکان هایی که می گذرانید ، از طریق مصاحبه ، تماس با نمایندگان سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی ، با افراد دیگری غیر از آن تعداد کمی که در تعطیلات در پیاده روی های طولانی پیدا می کنید.

من از این واقعیت متاسفم که او فقط یک شب در شارنگراد ، آخرین روستای کرواسی قبل از پست مرزی ایلوک با صربستان در خانه ای زیبا در رود دانوب در کد کاپیتان پترا ، یک کاپیتان قدیمی یک قایق رودخانه که شرکت او است ، متوقف شد چقدر Brizzi خصوصیات خود را توصیف می کند ، واقعاً گنجینه ای از تجربیات ، لذت و خرد. با این حال ، نسیم ، برای حفظ برنامه ، صبح روز بعد دوباره می رود. درست است که او با دوست صربستانی کونان نیز ملاقاتی داشته است ، اما به دلیل مشکلاتی که با شریک زندگی خود داشته ، چند بار در به تعویق انداختن تاریخ و مکان جلسه دریغ نکرد. با این حال ، برای رسیدن به تاریخچه نسیم ، خالی از تأثیر و پرتره و همچنین پشتیبانی اطلاعات سیاسی و تاریخی نیست که توسط نویسنده به خوبی تحقیق شده و با دقت و تلفیق بسیار زیادی در مورد ماهیت این شرکت ارائه شده است که اگر بخواهید گزارش واقعی نیاز به مسافرت طولانی تر و درآمد اقتصادی دارد که امکان اسکان ، غذا و سایر ملزومات را فراهم می کند. یعنی بودجه از روزنامه ها (همانطور که برای رابرت دی. کاپلان با “اشباح بالکان” بود) یا سایر بنیادهای فرهنگی (همانطور که برای کاپکا کاسابووا با “مرز” زیبا ، سفر به انتهای “اروپا” بود).

با این حال ، نتیجه کتابی بود که می توانست خواندن ، غنی از پیشنهادات ، احساسات ، اطلاعات کاملاً تصویری و خلاصه ، بیانگر یک ادغام محکم و بدون تاری از همه عناصر تشکیل دهنده داستان باشد. که باید توسط نویسنده تأیید شود ، همچنین با توجه به این واقعیت که داستان نتیجه یک مدت طولانی ماندن در زمین نیست ، مانند اجازه دادن به او برای تعمیق وضعیت خاص ، بلکه یک مطالعه مقدماتی دقیق و جدی است (علاوه بر خواندن از Fermor و از Magris) ، که Breeze را در طول سفر خود همراهی می کرد. این مطالعه همچنین از نظر واقعیت های تاریخی ، حتی موارد جدیدتر ، به منطقه ای دشوار اشاره دارد ، جایی که در آن شرکت کرده است ، جمعیت زیادی از نظر زبان ، فرهنگ و سنت ها در آن ساکن است که هر ملتی را برای بهبود هویت خود ترغیب می کند. در تمایز از جزئیات کم و بیش مضحک برای تلاش برای مخالفت با دیگری. اگر دینی که به آن تعلق دارد ، ماکروسکوپی ترین نقطه تمایز باشد ، زبان دیگر چنین نیست و تصادفی نیست که پس از فروپاشی یوگسلاوی ، ملی گرایی های مربوطه که از خاکستر آن بوجود آمدند برای تعیین هویت آنها بود. صحبت با لهجه یا استفاده از کلمات خاص ، اگرچه مشابه و کاملاً قابل درک برای یکدیگر است ، اما متفاوت از زبان متنی است که توسط ملتی که به آن تعلق دارد ، باعث بی اعتمادی متقابل می شود که بسته به شرایط نیز می تواند خطرناک باشد. به این معنا ، عجیب بودن نسیم ایتالیایی به متن نوعی رفتار ایمن است که در صورت پذیرش صحیح دانش متقابل ، میهمان نوازی و صمیمیت مردم معمول در تمام مناطق بالکان را می کند ، به دلیل ماهیت پرشور آن ، از مشارکت دوستانه معاف نیستند. احساس با شخص.

باید تأیید کرد که نسیم دارای یک سطح تاریخی ، دورترین زمان از زمان امپراتوری های هابسبورگ و عثمانی ، و همچنین خاطرات جنگ های جهانی متعاقب آن ، و بیش از همه جدیدترین – تغییراتی است که در جهان شرقی پس از سقوط رخ داده است. روی دیوار برلین ، آخرین جنگ بین اقوام در یوگسلاوی سابق ، بلکه همچنین زنده یاد حوادث دلخراش جنگ جهانی دوم – که او موفق شد مراحل مختلف سفر خود را برای لذت و بهره مندی خوانندگان همراهی کند. بنابراین بسیاری ، به ویژه کسانی که این مکان ها را دوست دارند ، منتظر ادامه کتاب هستند ، که در شرکت Breeze ما را از بلگراد به دروازه های آهنی و سپس به دهانه دانوب و دریای سیاه می برد.

امسال OBCT 20 سال را جشن می گیرد. به ما کمک کنید تا سفر خود را ادامه دهیم ، در نزدیکی جامعه خود باشیم که شامل خبرنگاران ، فعالان جامعه مدنی ، محققان دانشگاه ، دانشجویان ، مسافران ، تماشاگران و همه خوانندگان ما است. مشترک شدن در OBCT!

نظرات ، تا آنجا که ممکن است ، توسط کارمندان ما قبل از علنی شدن بررسی می شود. زمان مورد نیاز برای این عملیات ممکن است متفاوت باشد. به خط مشی ما بروید

نظرات وبلاگ طراحی شده توسطدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *