جشنواره فیلم تریست: بیایید با Underground / ایتالیا / مناطق / خانه شروع کنیم


جزئیاتی از مانیفست سی و دومین دوره جشنواره فیلم تریست

جزئیاتی از مانیفست سی و دومین دوره جشنواره فیلم تریست


سی و دومین دوره جشنواره فیلم تریست از 21 تا 30 ژانویه آنلاین خواهد بود. جایزه ستاره شرقی به میکی مانوژلوویچ اهدا می شود. برای ششمین سال متوالی ، به یکی از ده مستند مسابقه ، جایزه OBC Transeuropa اهدا می شود

“زیرزمین” ساخته امیر کوستوریسا این فیلم در افتتاحیه سی و دومین جشنواره فیلم تریست است که به دلایل بهداشتی از 21 تا 30 ژانویه در Mymovies.it به صورت آنلاین برگزار می شود. فیلمی نمادین (و جنجالی) که در سال 1995 برنده نخل طلای کن شد ، تمثیلی خیالی برای تاریخ یوگسلاوی. به همین مناسبت ، جایزه “ستاره شرقی” برای چندین سال به میکی مانوژلوویچ ، قهرمان فیلم ، به همراه لازار ریستوفسکی ، به شخصیت های فیلم پل ارتباطی بین شرق و غرب اعطا می شود (ایرنه ژاکوب ، مونیکا بلوچی ، میلچو مانچوسکی ، راد سربدزیا ، کاسیا اسموتنیاک). بازیگری که پنجاه سال سابقه کار در پشت خود دارد ، با بسیاری از کارگردانان یوگسلاوی همکاری می کند ، به ویژه با کوستوریکا و گوران پاسکالویچ کار می کند ، و همچنین در خارج از کشور و در ایتالیا با جولیانو مونتالدو در “شیاطین سن پترزبورگ” کار می کند. . در سایت www.triestefilmfestiv.it اطلاعات اعتبار سنجی رویداد و برخی از پیش نمایش های برنامه اکنون در دسترس است.

از جمله فیلم های بلند این مسابقه ، نمایش خانوادگی شدید در جاده “اوتاک – پدر” توسط صرب ساردان گولووبویچ ، جایزه تماشاگران در بخش “پانوراما” از برلیناله ، یکی از مهمترین فیلم های اروپایی پرنعمت سال 2020 است. کارگردان بلگراد همچنین دریافت کرد در ماه اکتبر جایزه Darko Bratina در Gorizia و Nova Gorica با یک نمایشگاه انفرادی جامع. سپس دو فیلم کوزوو وجود دارد ، هر دو بین کوزوو و آلمان: “تبعید” توسط ویسار مورینا ، که به ساندنس ، برنده در سارایوو و نامزد اسکار نقل مکان کرد. کهکشان آندرومدا از More Raça ، با پدری آماده انجام هر کاری برای تأمین آینده بهتر دخترش. از جورجیا همیشه جالب “آغاز” دئا كولومبگاگاشویلی می آید كه در كن انتخاب شده و در سن سباستین برنده است ، داستان زنی ، یانا ، همسر رهبر جامعه شاهدان یهوه كه توسط یك گروه افراطی مورد حمله قرار گرفته است. دوباره یک “در تاریکی” لیتوانیایی توسط Sharunas Bartas و یک عرق لهستانی توسط Magnus von Horn وجود دارد.

از جمله مستندهای این مسابقه می توان به “Acasă – خانه من” رومانیایی اثر Radu Chiornichuk ، اهدا شده در Sundance ، و “Nails in My Mrain” توسط آذربایجانی هلال Baidarov ، سفر در ویرانه های یتیم خانه ، تأمل در حافظه و سینما در بازگشت ابدی به همان مسائل اشاره کرد. و همان خاطرات.

بخش هنر و صدا ، اختصاص داده شده به موسیقی و هنر ، شامل آنتیگونه جانی سوور است – چگونه می خندیم! با اسلاو ژیژک ، فیلسوف اسلوونیایی ، در مورد اسطوره قهرمان غم انگیز تجدید نظر می کند و به خانه باز می گردد – مارینا آبراموویچ و فرزندانش. توسط بوریس میلکوویچ در مورد زندگی و “بازگشت به خانه” یکی از تأثیرگذارترین “هنر معاصر”.

عناوین برنامه ریزی شده در فیلم های سینمایی به مدت 72 ساعت ، با اولین نمایش ، همراه با محتوای ویژه و جلسات.

در همین حال ، این پلتفرم یک جشنواره فیلم در تریست در تورها را انتخاب می کند ، شش فیلم از آخرین نسخه. این سه اثر هنری – “گربه در دیوار” بلغاری ساخته وسهلا کازاکووا و مینا میلوا ، “اولگ” لتونیایی جوریس کورسیتیس و اسلواکی “بگذارید نور باشد” ساخته مارکو اسکوپ – و سه مستند – مجارستان “سرخوشی بودن” توسط رکا سابو ، “La Bufera – Cronache di ordinario فساد” ایتالیایی توسط مارکو فراری و لهستانی “مارک ادلمن … و عشق در گتو” توسط یولانتا دیلفسکا با همکاری آندره وایدا وجود داشت.

امسال OBCT 20 سال را جشن می گیرد. به ما در ادامه سفر کمک کنید ، و در نزدیکی جامعه خود باشید که شامل خبرنگاران ، فعالان جامعه مدنی ، محققان دانشگاه ، دانشجویان ، مسافران ، تماشاگران و همه خوانندگان ما است. مشترک شدن در OBCT!

نظرات قبل از انتشار توسط کارکنان ما بررسی می شود. زمان مورد نیاز برای این عملیات ممکن است متفاوت باشد. به خط مشی ما بروید

نظرات وبلاگ طراحی شده توسطدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *