جامعه در ایالات متحده از نظر اخلاقی و ارزشی تقسیم شده است ، بسیاری از آنها دنیای قرن 21 را درک نمی کنند ، می گوید Lukeš | iROZHLAS


کنگره آمریکا مذاکرات برای تأیید نتایج انتخابات ریاست جمهوری نوامبر را از سر گرفت. پیش از این ، این جلسه توسط حامیان دونالد ترامپ ، رئیس جمهور فعلی ، كه به كاپیتول حمله كرده بود ، قطع شد. به گفته پلیس ، آنها هرج و مرج ایجاد کردند ، چهار نفر کشته شدند. “جامعه آمریكا قبل از روی كار آمدن رئیس جمهور دونالد ترامپ تقسیم شد. او فقط یک حرفه سیاسی بر روی آن بنا کرده است. “” پروفسور ایگور لوکش از دانشگاه بوستون گفت.
پراگ

من در فیس بوک به اشتراک می گذارم
در توییتر به اشتراک بگذارید


در LinkedIn به اشتراک بگذارید


چاپURL را کپی کنید
آدرس مخفف

نزدیک
به گفته ایگور لوكش ، دموكراسی آمریكا با اعتقاد به اینكه این تقسیم بندی ارزشمند و اخلاقی است ، دچار بحران عمیقی است عکس: جان کالیبا منبع: رادیو چک

استاد ، حمله به رئیس ایالات متحده به چه معناست؟
هرکسی که این کشور را دوست داشته باشد و یک میهن پرست آمریکایی باشد باید رنج ببرد. دیدن همه جانبه مردم سالاری آمریکا در این بحران عمیق به همه ما آسیب می رساند. انگار داشت به شخصی نگاه می کرد که شما واقعاً دوست داشتید در مقابل شما در رنج باشد.

آیا جامعه آمریکا در بحران است؟ مصاحبه ای را با ایگور لوکش از دانشگاه بوستون بشنوید

آیا این به تقسیم جامعه آمریکا اشاره دارد؟
جامعه آمریکا قبل از روی کار آمدن رئیس جمهور دونالد ترامپ دچار اختلاف شد. او تمام تلاش خود را برای ایجاد حرفه سیاسی در تقسیم جامعه انجام داد. و او واقعاً موفق شد.

اصلاً دونالد ترامپ چگونه می توانست این کار را انجام دهد؟
این موضوع بحث در مورد جهانی سازی اقتصادی ، از دست دادن شغل ، ظهور فن آوری های جدید و احساس این است که بسیاری از همشهریان ما در حالی که در قطار می نشینیم و تا قرن 21 ادامه می یابد ، روی سیستم عامل باقی مانده اند. کسانی که پشت سر ما هستند آن را نمی فهمند و نمی فهمند. آنها احساس سردرگمی می کنند و به هر دگماتیست و تحریک کننده ای که قول بازگشت به دهه 50 و 60 را می دهد ، زمانی که دنیا هنوز معنی پیدا می کند ، اعتماد دارند.

آیا می تواند در انتقال قدرت تأثیر بگذارد؟ و آیا می تواند به عنوان مثال تحلیف رئیس جمهور منتخب جو بایدن را به خطر بیندازد؟
من واقعاً نمی توانم تصور کنم که اگر این جمعیت خشن و مسلح ، که با پرچم های آمریکا و کتیبه هایی با نام ترامپ راهپیمایی می کردند ، مجبور به عقب نشینی در آنجا باشند ، از نظر امنیتی چگونه تأمین می شود. من نمی دانم این افراد وقتی می بینند مخالفانشان پیروزی خود را جشن می گیرند چگونه رفتار می کنند.

اوضاع جدی است. افکار من به دهه 1960 برمی گردد ، زمانی که این کشور در آستانه جنگ داخلی بود. این واقعاً اکنون تهدیدی نیست. اگرچه این تقسیم بندی جغرافیایی نیست ، اما تقسیم ارزش ها و اخلاقیات است. از این نظر ، حتی غلبه بر آن دشوارتر خواهد بود.

چگونه از این بحران خارج شویم؟
مردم در مورد لزوم توجه به آموزش ، گوش دادن و جستجوی دست کمک صحبت می کنند. این همیشه درست است ، اما بعد از آنچه دیدم ، من به این توصیه های پیش پا افتاده پیوستن نخواهم کرد. من فکر نمی کنم که آنها متناسب با بحران قابل توجهی که ما تجربه می کنیم هستیم.

پیتر پادشاه

من در فیس بوک به اشتراک می گذارم
در توییتر به اشتراک بگذارید


در LinkedIn به اشتراک بگذارید


چاپURL را کپی کنید
آدرس مخفف

نزدیک


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *