ایسترا در / کرواسی / مناطق / خانه را می زند


لیوان شراب سفید در تاکستان پس زمینه در استریا © Phant / Shutterstock


زبان ، غذا ، چشم انداز – به گفته پائولو رومیز – عناصر تشکیل دهنده آن هستندقومیت، که مغایر با مفهوم مدرن دولت ملت است: ملتی که در آنجا با ویژگی های خاص خود شناخته می شود ، اما ثابت نیستند ، برعکس ، آنها در تکامل مداوم هستند

او در ماه سپتامبر به کتابفروشی بازگشت باد زمینی برای Bottega Errante Edizioni ، کمی گزارش و چند مقاله کوتاه که پائولو رومیز به ایستریا ، ریژکا و همه کسانی که در این بین قرار دارند اختصاص داده است ، جایی که قوانین نانوشته غیر از مناطق اطراف آن اعمال می شود. این کتاب برای اولین بار در سال 1994 منتشر شد خط زغال اخته (Editori Riuniti) ، مجموعه ای از مقالات و مقالات مربوط به جنگهای یوگسلاوی است که رومیس مستقیماً در زمینه

anto messenger کامپایلر de کوچولو، e ماسک های کشتار (Feltrinelli editore): سه تایی با آثاری از طبیعت ترکیبی ، اما با گرانی بالکان در مرکز ، تعریفی که شناسایی یوگسلاوی گمشده را از آنجا آغاز می کند.

باد زمینی بنابراین با ارتباط بسیار خاص نویسنده با مرز اطراف تریست ، محل سکونت وی آغاز می شود: همانطور که رومیس در گفتگو با ناشر خود در Pordenonelege 2020 اظهار نظر کرد ، “من بسیار درگیر تنوع زمینی شدم که از خانه خود دور افتاده ام ، فراتر از مرزی که همیشه وجود داشته است باز کن. “و سپس او ادامه می دهد:” زندگی با این خط متناقض است. از یک طرف ، من را آزار می دهد زیرا باعث تقسیم می شود ، اما همچنین تضمین ماندگاری تنوع است. “

عبور از خطوط مرزبندی به عنوان یک عمل تخلف ، بلکه به عنوان فرصتی برای دانش: جوهر ادبیات سفر از زمان های نامشخص. به ویژه ، هنگامی که در دهه 1990 جنگ آشفته ، زندگی پس از مرگ توسط جهان اسلاو-کمونیست نشان داده می شد ، که برای بسیاری از ایتالیایی ها به طرز آشفته ای ناشناخته بود ، در حالی که امروز این تنها یک کنجکاوی مبهم است. دولت کرواسی – در زاگرب مشخص شده است ، همانطور که نویسنده دوست دارد بگوید – هنوز برای تصرف مرزهای ساکن صربستان تصمیم نگرفته است ، اما در عوض از این راه دور می ماند ، و با انتقاد از ایسترا ، “یک سرزمین چندگانه بدون ترس” را تماشا می کند ، زیرا در آن ایتالیایی ها مسالمت آمیز زندگی می کردند. ، استریایی-ونیزی های اسلوونیایی و کرواسی. واکنش استریا در برابر این فشار چگونه است؟ رومیس این گزارش را در این گزارش ها نشان می دهد ، تحسین و علاقه به این مکان ها را نشان می دهد و زحمت پنهان کردن آن را ندارد.

خواننده به نویسنده ملحق می شود ، نگاهی دقیقاً بالای شانه او و در همان ارتفاع چشم او قرار دارد: او مناظر مشابهی را می بیند که با جزئیات کامل شرح داده شده اند ، جزئیات گیاهان گیاهی ، جایی که گاهی یک خرگوش یا یک حیوان کوچک به آن نگاه می کند. درختان زیتون اغلب شخصیت های اصلی هستند ، حتی گاهی اوقات هویت دقیقی مانند Istria Biancera دارند ، سفیرانی که نقش بسیار مهمی دارند: آنها نه تنها سلامت زمین بلکه ثروت آن را تعیین می کنند ، مناطقی که ساکنان آنها اغلب ، به معنای واقعی کلمه ، “آنها به زمین برمی گردند ” برای کار. رومیس از آن مردان ساده ای می گوید که استریا را مانند امروز به یک جزیره فرهنگی و زبانی تبدیل کردند بتونهبه طور خلاصه ، یک ترکیب ناهمگن با هویت های مختلف ، که ، با این حال ، به گونه ای دقیق ماهیت گریز از مکان ، جایگاه نبوغ.

اینها سرزمین هایی است که به سختی می توان فهرست بندی کرد ، آنهایی که در جنوب شرقی گوریزیا هستند و مرزهایی را که به آن تعلق دارند برآورده نمی کنند و آنها را مسخره می کنند. سوال زبانی یکی از جالبترین س remainsالات باقی مانده است ، مانند اژدها و دفاع مینسترون ، در یک منطقه ده کیلومتری که در آن سه عبارت مختلف برای گفتن همان حرف وجود دارد ، در حمایت از روش “هر زبان صدای خاص خود را دارد “که در این مناطق استفاده می شود. با این حال ، در برخی دیگر ، این مخلوط باعث ایجاد “زبان مغلوبان” می شود (مانند یونانی koinè در زمان امپراتوری روم) ، که برای تلاقی و هم زدن مداوم طراحی شده است. اثبات اینکه پیرامون همه امپراتوری ها پر از خواسته ها و مرزهای متحرک است که در حال تغییر است.

زبان ، غذا ، چشم انداز اجزای تشکیل دهنده آن هستندقومیت طبق رومیس ، که مخالف مفهوم مدرن دولت ملت است: مردمی که در آنجا با ویژگی های خاص خود شناخته می شوند ، اما ثابت نیستند ، برعکس ، آنها در تکامل مداوم هستند. به همین دلیل و بسیاری از دلایل دیگر ، که در این کتاب توضیح داده شد ، استریا اغلب با بوسنی و هرزگوین در ارتباط است: به دلیل توانایی در کنار هم نگه داشتن آن جمعیت فرهنگی معروف ، که امروزه در عوض جای خود را به بازگشت حاکمیت ملی می دهد.

بنابراین ، زمان بهتری برای پیگیری 14 مسیر این کتاب ، در این لحظه تاریخی ، بنابراین تحت تأثیر سکون و تأمل ، خود را در زیر کلاه فرنگی استریایی با شیشه اجتناب ناپذیر مالواسیا (قهرمان واقعی دیگر مجموعه) نشان دهید یا سعی کنید ذهن را تربیت کنید وقتی مرزها دوباره امکان پذیر هستند بازتر باشند.

امسال OBCT 20 سال را جشن می گیرد. به ما در ادامه سفر کمک کنید ، و در نزدیکی جامعه خود باشید که شامل خبرنگاران ، فعالان جامعه مدنی ، محققان دانشگاه ، دانشجویان ، مسافران ، تماشاگران و همه خوانندگان ما است. مشترک شدن در OBCT!

نظرات قبل از انتشار توسط کارکنان ما بررسی می شود. زمان مورد نیاز برای این عملیات ممکن است متفاوت باشد. به خط مشی ما بروید

نظرات وبلاگ طراحی شده توسطدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *