از کرواسی تا سوئد ، نحوه تولید انرژی در اتحادیه اروپا (و میزان انتشار از آن) / بالکان / مناطق / خانه


دستان معدنچی تکه های زغال سنگ را بلند می کنند © Вячеслав Светличный / Shutterstock


منابع طبیعی که با آنها انرژی تولید می شود تأثیر مستقیم بر انتشار CO2 و پایداری محیطی بلند مدت در این بخش دارند. اختلافات بین کشورهای اتحادیه اروپا مهم است و رویکردهای مختلفی را نشان می دهد

در میان فعالیتهای مختلف انسانی که گازهای گلخانه ای تولید می کنند ، بخش انرژی بخشی است که بیشترین مقدار معادل CO2 را تولید می کند.

به طور کلی ، منابع انرژی تجدیدپذیر هم به دلیل تأثیر ناچیزی که از نظر انتشار در جو دارند ، و هم به دلیل در دسترس بودن مواد اولیه ای که از آن انرژی تولید می شود ، نسبت به سوخت های فسیلی ارجح هستند. عناصری که هر دو باعث می شوند انرژی های تجدیدپذیر در طولانی مدت پایدار باشند.

به همین دلایل ، در سال های اخیر اتحادیه اروپا تصمیم گرفته است تا به طور فعال از انتقال انرژی از سوخت های فسیلی به منابع انرژی با تجدید پذیری کم حمایت کند. اما کشورهای عضو اتحادیه اروپا چگونه انرژی تولید می کنند؟

با تشکر از داده های منتشر شده توسط سیستم عامل شفافیت بر ENTSO-E (شبکه اروپا از اپراتورهای سیستم انتقال برق) می توان از ترکیب ظرفیت انرژی نصب شده در کشورهای مختلف اروپایی مطلع شد.

نمودار با تفکیک بین 21 فناوری مختلف ، مقدار مگاواتی را که می تواند توسط سیستم های انرژی کشورهای مختلف تولید شود ، نشان می دهد.

داده های اصلی به صورت سلسله مراتبی تنظیم شده اند تا بتوان از نظر نسبت انرژی تولید شده از سوخت های فسیلی ، منابع انرژی تجدید پذیر و انرژی هسته ای مقایسه ای بین کشورهای مختلف انجام داد. همچنین می توان تفاوت بین کشورها را در نوع خاص فناوری یا سوخت مصرفی بررسی کرد.

ترکیب منابع انرژی از یک کشور اتحادیه اروپا به کشور دیگر بسیار متفاوت است. تعداد زیادی از کشورهای عضو انرژی را عمدتاً از طریق سوخت های فسیلی تولید می کنند ، اعم از ذغال سنگ ، مانند لهستان و جمهوری چک یا متان ، مانند ایتالیا یا هلند. از طرف دیگر ، ترکیبات انرژی کمتر به سوخت های فسیلی وابسته هستند ، مانند فرانسه که عمدتا به انرژی هسته ای بستگی دارد یا سوئد ، جایی که ظرفیت انرژی از منابع تجدید پذیر تقریباً دو سوم کل نیازها را پوشش می دهد.

این اختلافات ، علاوه بر راهنمایی که در مورد پایداری زیست محیطی سیستم انرژی خود در مورد کشورهای با عضو از نظر فضیلت دارند ، همچنین نشان می دهد تنظیم این حوزه برای نهادهای جامعه چقدر دشوار است. در واقع ، تصادفی نیست که بخش محیط زیست بخشی است که در آن یک چهارم تعداد کل طی سالها وجود دارد رویه های تخلف توسط کمیسیون اروپا علیه کشورهای عضو افتتاح شد.

این به محدودیت های زیادی که سیاست های انتقال انرژی همچنان با آن روبرو هستند ، از جمله یارانه عمومی و بودجه خصوصی برای صنعت سوخت فسیلی و آزادی قابل توجه برای آلودگی گروه های بزرگ صنعتی در این بخش ، اضافه می شود.

امسال OBCT 20 سال را جشن می گیرد. به ما در ادامه سفر کمک کنید ، و در نزدیکی جامعه خود باشید که شامل خبرنگاران ، فعالان جامعه مدنی ، محققان دانشگاه ، دانشجویان ، مسافران ، تماشاگران و همه خوانندگان ما است. مشترک شدن در OBCT!

نظرات ، تا آنجا که ممکن است ، توسط کارمندان ما قبل از اعلام عمومی بررسی می شود. زمان مورد نیاز برای این عملیات ممکن است متفاوت باشد. به خط مشی ما بروید

نظرات وبلاگدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *