اتاقهای تخصصی و دادستانی تخصصی کوزوو: منشا ، توسعه و چشم انداز دادگاه مختلط / کوزوو / مناطق / صفحه اصلی


هاشم تاچی رئیس جمهور مستعفی کوزوو از جمله کسانی است که دادگاه ویژه کوزوو به جرایم اوچ متهم کرد (© دومنیک دادلی / شاتر استوک)

هاشم تاچی ، رئیس جمهور مستعفی کوزوو ، از جمله کسانی است که دادگاه ویژه کوزوو به جرایم اوچ متهم کرد (© دومینیک دادلی/ شاتر استوک)


پایان نامه دیپلم ، که ساختار دادگاه ویژه جرایم اوچک را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد ، با تاکید بر توانایی و بحرانی بودن آن

آنها با حرکات اندازه گیری شده (راپسودی) سازهای خود را بیرون کشیدند و با لحنی آزار دهنده شروع به آواز خواندن کردند. یکی از آنها گفت: ابر تاریکی زمین را در بر گرفته است ، بانوی بزرگ ما مرده است … صربستان ، همهسلاح ، lآلبانیایی کوزوو را می گیرد … البیشتر ، زیر: چه ابر تاریکی بر ما می بارد ، بانوی بزرگ مرده است … آلبانیایی ها ، همهاسلحه ، اسلاو کوزوو را می دزد!

آنها شنیده شدند ، و همه ، اگرچه آنها چیزی از سخنان آنها نمی فهمیدند ، اما آنها را با توجه ، غرق در چشمان خود ، پر از مالیخولیا وسوء تفاهم.

اسماعیل کاداره ، سه آهنگ تشییع جنازه برای کوزوو ، Longanesi & Co ، میلان 1997 ، ص 99

اتاق های تخصصی کوزوو (SC) دادگاهی مختلط هستند که در آگوست 2015 تاسیس شده و از سال 2016 فعالیت می کنند. حکم تعقیب جنایات بین المللی را که توسط ارتش آزادیبخش کوزوو ، اوچک ، بین ژانویه 1998 و دسامبر 2000 انجام شده است ، داشته باشید. انتخاب تأسیس دادگاه جدید نتیجه تقبیح در سال 2011 توسط شورای اروپا است: مرتکب شده توسط اوچک تا حد زیادی مجازات نشده است ، و در همه موارد یک مورد بسیار جدی از قاچاق غیرقانونی اعضای بدن وجود دارد.

فرآیند این مقاله با نگاهی به تاریخ کوزوو از مرگ تیتو در 1980 تا استقلال در 2008 آغاز می شود ، درگیری بین صرب ها و آلبانیایی ها را حتی قبل از جنگ 1998-1999 نشان می دهد و به طور خلاصه دوره بازسازی پس از جنگ را از طریق مأموریت UNMIK تحلیل می کند. .

هنگامی که داستان فرموله شد ، در فصل دوم ما اولین تلاش برای بررسی و تجربه اعضای Uçk ، یعنی تجربهدادگاه کیفری بین المللی برای یوگسلاوی سابق (ICTY). تبرئه برخی از نمایندگان اوچک توسط دادگاه ویژه تا حدودی به دلیل سازش با تحقیقات توسط اعضای سابق ارتش آزادیبخش بود. در طول تحقیقات ازICTY شواهدی در مورد قاچاق غیرقانونی اعضای بدن توسط ارتش آزادیبخش کوزوو وجود دارد ، اما به دلیل کمبود منابع و همچنین به دلیل اینکه دادستان متقاضی شروع کار ، کارلا دل پونته دوره خود را در سال 2007 به پایان رساند ، قادر به ادامه کار نیستند. لازم است دوره ای را که دادگاه یوگسلاوی سابق در کوزوو فعالیت می کرد در نظر بگیریم: بین سالهای 2002 و 2012 ، سالهایی که جامعه خودمختار برای دستیابی به استقلال به استان خودمختار کمک می کرد. نیاز به تکمیل این روند جامعه بین المللی را از آزار و اذیت اعضای سابق UCK منحرف می کند.

فصل سوم هسته اصلی مطالعه است ، زیرا مربوط به ایجاد متخصص کوزوو دوربین ها و در متخصص دادستان دفتر. کوزوو قانون اساسی خود را اصلاح کرده و قانونی بودن دادگاهی را که مجاز به محاکمه جنایات ارتکابی در قلمرو آن است معرفی می کند. SC آنها یک دادگاه مختلط هستند ، که توسط دولت کوسوو قانونی شده است ، اما با قضات بین المللی و در هاگ مستقر است. ساختار دادگاه مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و بر پتانسیل و بحرانی بودن آن تأکید شده است. در عوض ، پروفایل دادرسی به عهده فصل چهارم است ، که به روال استفاده شده توسط هیئت ها و دادستان مربوط می شود.. پس از آن ، برخی از موارد در حال حاضر توسط توسعه یافته است SC یا هنوز ادامه دارد ، از جمله هاشم تاچی ، رئیس جمهور کوزوو که پس از اتهامات در اتاق ها استعفا داد.

در نتیجه ، تأمل در مورد عدالت انتقالی در کوزوو وجود دارد. اهمیت عدالت انتقالی چیست؟ کشورهای دیگر چه تجربه ای داشته اند؟ همه اینها عملی است ، برای پرسیدن اینکه کوزوو چه نوع انتقالی را طی می کند و آیا م .ثر است اتاقهای تخصصی به نتایج مطلوب منجر خواهد شد. آیا بهبودی کشور در حال گذار فقط به پیگرد جنایتکاران جنگ بستگی دارد؟ سوالی که پیش می آید این است که آیا تلفیق دادرسی کیفری با سایر ابزارهای توسعه یافته توسط محققان عدالت انتقالی و مورد استفاده برخی کشورها مانند کمیسیون حقیقت لازم نیست؟

این سند با هدف ارائه دانش در مورد دادگاه مختلط است تا بتواند از سودمندی آن در حل تنش ها و مشکلات در کوزوو انتقاد کند.

امسال OBCT 20 سال را جشن می گیرد. به ما در ادامه سفر کمک کنید ، و در نزدیکی جامعه خود باشید که شامل خبرنگاران ، فعالان جامعه مدنی ، محققان دانشگاه ، دانشجویان ، مسافران ، تماشاگران و همه خوانندگان ما است. مشترک شدن در OBCT!

نظرات ، تا آنجا که ممکن است ، توسط کارمندان ما قبل از علنی شدن بررسی می شود. زمان مورد نیاز برای این عملیات ممکن است متفاوت باشد. به خط مشی ما بروید

نظرات وبلاگدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *